Motýlárium Votice

Votice, Česká Sibiř, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Ve středočeských Voticích si prohlédněte Motýlárium. Vzniklo na okraji města ze skleníků bývalého zahradnictví. Poznáte, jak zranitelní jsou motýli v krajině. Uvidíte hlavní skupiny denních motýlů a dozvíte se mnoho zajímavostí. Budete odcházet nejen příjemně naladěni, ale také poučeni.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. září 2022

Uvidíte různé druhy českých motýlů

Motýlárium se věnuje českým druhům motýlů, které si připomenete. Dozvíte se, jaké jsou hlavní důvody proč z naší přírody ubývají a pochopíte, jak pomoci k jejich obnově a záchraně. Poznáte jednotlivé druhy biotopů, v nichž se motýlům dobře daří. Uvidíte housenky, kukly i dospělé motýly. Naučíte se, jak přilákat motýly do vaší zahrady.

Zalíbí se vám motýlí fotografie

V budově ekocentra si prohlédnete unikátní výstavu motýlích fotografií Marka Vojtíška. Ve vitrínách spatříte sbírky motýlů z muzeí a od entomologů. Venku vás potěší voliéry se zachráněnými ptáky. Motýláriem vás provede zkušený lektor. Můžete posedět ve stínu korun stromů u bylinkové zahrádky.

Jak zabavit děti

Dětem udělají radost interaktivní prvky. Speciální brýle přiblíží, jak vidí motýli, vyzkoušíte si stezku na boso, budete hádat stopy zvířat. Uvidíte hmyzí hotel, zahrajete si motýlí pexeso.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V Husově ulici zavítejte do Klára Café se zákusky.

Parkování a přístupnost

U areálu Motýlária je několik parkovacích míst. Z autobusového nádraží ve Voticích půjdete zhruba 700 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.