Památník Karla Čapka Stará Huť

Stará Huť, Slapská přehrada, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Ve středočeské obci Stará Huť, v příbramském okrese nedaleko města Dobříše můžete navštívit Památník Karla Čapka. Je umístěn v domě, kde spisovatel pobýval poslední tři roky svého života a expozice je věnována nejen jemu, ale také jeho ženě herečce Olze Scheinpflugové a příteli Ferdinandu Peroutkovi.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Zavzpomínejte na autora slavné Dášeňky, jeho ženu Olgu a přítele Peroutku

Jméno Karla Čapka znají i děti. Které z nich by neznalo kouzelnou knihu Dášeňka, čili život štěněte, která oslovuje dětské čtenáře již po celá desetiletí. Život a tvorbu autora, jehož dílo bylo přeloženo do mnoha jazyků, si můžete připomenout v domě, který získali novomanželé Karel a Olga v roce jejich svatby 1935 do doživotního užívání od Václava Palivce a v němž Čapek žil až do své smrti v roce 1938. Expozice je zamřena nejen na život a dílo Karla Čapka, ale také na život a dílo Olgy Scheinpflugové a Čapkova přítele Ferdinanda Peroutky.

foto: capek-strz.cz

Naučná stezka dává na výběr ze tří tras

Od památníku je možné se vydat za poznáním krás okolní přírody po okruhu a je možné si vybrat ze tří tras která vám bude nejlépe vyhovovat. Pro rodiče s dětmi jsou připravené soutěže, kdy si na tzv. Pracovní listy mohou zaznamenávat plnění jednotlivých úkolů. Naučná stezka vede akátovou alejí, podél rybníka, prochází kolem obelisku stojícího v místě, kde Karel Čapek rád odpočíval a podle trasy, kterou si vyberete, navštívíte mnohá zajímavá místa. Jedním z bodů druhé trasy je například i místo na Kocábě, oblíbené zejména trampy a chataři. 

foto: capek-strz.cz

Kde se občerstvit

Přímo u památníku je stánek s občerstvením. Ve Staré Huti se můžete zastavit v rodinné mexické restaurace Mexico Pueblo, kterou najdete poblíž zdejší kapličky. 

Tipy na ubytování

Vlakem do muzea

Vlakem do železniční stanice Stará Huť a odtud příjemnou procházkou půjdete 2 km pěšky. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte v nedaleké Dobříši zámek s výjimečnými zahradami. Poté se můžete vydat po dobříšské naučné stezce. První, malý městský okruh, vás provede centrem města. Druhý prochází jeho klidnějšími částmi a třetí míří do okolní přírody. Celková délka je 33,5 km, přičemž první okruh měří necelé 4 km, druhý 4,5 km a třetí více než 25 km.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Stará Huť 125
Stará Huť
+420 725 480 219
+420 318 522 265
pamatnik@capek-strz.cz
capek-strz.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Památníky
  • Zahrady a parky
  • Výlety
  • pro dva
  • amazing places
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.