Pivovar Dědkův mlýn

Unhošť, Křivoklátsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Necelých 30 km od Prahy ve Středočeském kraji v osadě Dědkův mlýn u obce Unhošť objevíte romantický vodní mlýn s řemeslným pivovarem. Místo se nachází v chráněné krajinné oblasti Povodí Loděnice, nazývané Kačák.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. ledna 2022

Jedinečné místo pro milovníky piva i turisty

Historický objekt se nachází u rybníka mezi Českým Krasem a Křivoklátskými lesy, což mu dodává romantický ráz. Mlýn a okolí je cílem turistů a cyklistů. Budete nadšeni posezením v přírodě, uslyšíte klapot mlýnského kola s postavou vodníka. Ochutnáte pivo ze zdejšího řemeslného pivovaru. Milovníci zlatavého moku se mohou těšit pouze na jeden druh. Pivo 12° Lager je nepasterizovaný, spodně kvašený světlý ležák bavorského typu.

foto: Dědkův mlýn

Jak se vaří pivo?

Prohlédnete si kachlová kamna s varnou na pivo s přímým ohřevem. Mají tu i dubové sudy. Vodu bere sládek Milan Gojda z vrtu.

Posezení ve výčepu

Výčep v pivovaru je vyhlášený široko daleko. Ve stylovém pivovarském výčepu ochutnáte pivo a speciality. V létě je velmi oblíbená letní terasa.

foto: Dědkův mlýn

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Oficiální parkoviště u pivovaru není, míst je málo.

Přístupnost

Nejlepší je dopravit se autobusem z Kladna nebo Berouna na zastávku Unhošť Dědkův Mlýn. Odtud 200 m pěšky.

Kam na další výlet 

Kromě piva je populární i perník
Zajeďte si do Gingerbread musea v pražské Nerudově ulici č. p. 9, které je pobočkou Dědkova mlýna. V řemeslné pekárně vyrábějí tradiční český perník podle vlastních receptů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.