Vyhlídka Švýcárna

Cvikov, Lužické hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Nad Cvikovem v Lužických horách můžete vystoupat na Zelený vrch a kochat se tam pohledy z Vyhlídky Švýcárna. Její architektura vás překvapí. Altán totiž stojí na základech zaniklého hostince. Takže si budete připadat, jako byste se do krajiny dívali z oken chalupy.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. září 2022

Kdysi tu býval hostinec

Zelený vrch se vypíná zhruba 1,5 km severovýchodně od Cvikova nad okrajem osady Drnovec. Až do druhé světové války býval výletním místem. Po zaniklém hostinci Švýcarský dům zbylo ve skále vytesané sklepení. Přestavby na vyhlídkový altán se zhostily Lesy České republiky v roce 2015. Použily na to smrkové dřevo.

Těšte se na krásné výhledy na Lužické hory a Českolipsko

Z altánu uvidíte krajinu Českolipska a vrchy Lužických hor až k Bezdězu a Vlhošti. Když je dobrá viditelnost, dohlédnete na Ještěd. U vyhlídky je terasa se zábradlím a stůl s lavicemi. Vede tudy  vyhlídkový cvikovský Zelený okruh za skalními výhledy. Dojdete po něm i k místu dalšího zaniklého hostince. Tato vyhlídka se nazývá po bývalé hospodě Schillerova. Zaujme vás i nedaleké lesní divadlo.

Občerstvení

V Drnovci je Restaurace Motelu Dutý kámen. Navštívit můžete i Restauraci Sladovnu Pivovaru Cvikov.

Tipy na ubytování

Parkování a trasa jak k vyhlídce

Máte dvě možnosti. Parkoviště je u Pivovarského rybníka. Odtud vás po zeleném okruhu čeká k vyhlídce dojít 1,6 km. Od stanice autobusu v Drnovci se vydejte po zelené turistické značce, půjdete necelý 1 km.

Poloha na mapě

 

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Drnovec
Cvikov

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Do lesa
  • Výlety
  • se psem
  • Vyhlídky
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.