Vyhlídka Kazatelna

Koryčany, Chřiby, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

U Koryčan v Chřibech na jižní Moravě se vydejte na vyhlídku Kazatelna, vypreparované skalisko z pískovce a slepenců magurského flyše. Přírodní památka se nachází na 8 m vysoké skále. Nahoře stojí dvouramenný kříž. Těšte se na zajímavé výhledy.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Kázal zde už Metoděj

Vyhlídka Kazatelna má původ v dávných dobách. Traduje se, že zde kázal již moravský arcibiskup Metoděj. Kazatelna byla vypreparována na stejnojmenném vrchu (542 m n. m.). Na místo se železným křížem vedou vytesané schody, pocházející již od augustiniánů, kteří vlastnili klášter na Svatém Klimentu. Na severní straně skalisko prudce spadá do údolí Stupavy. Z vrcholu se otvírá výhled přes údolí Kyjovky. Budete okouzleni krásou Chřibů, uvidíte zříceninu Cimburku a spatříte i část Koryčanské přehrady.

Parkování a trasa jak na Kazatelnu

Auto zaparkujte na Parkovišti U křížku, kam z Koryčan dojedete po silnici. Z parkoviště půjdete, nebo pojedete na kole po červeně značené turistické trase a cyklotrase 5150 kolem skalního útvaru Kozel k přístřešku U Mísy se studánkou a pak dále. Celkem to je ke Kazatelně necelé 2 km. Možná se pak od studánky U Mísy vydáte ještě po zelené turistické značce ke zřícenině hradu Cimburk, kam je to od studánky jen 1,1 km.

Kde se občerstvit

V Koryčanech na náměstí je Restaurace Záložna.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Do lesa
  • Výlety
  • se psem
  • Příroda
  • Turistika
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.