ZOO Zlín

Zlín, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Zoologická zahrada je součástí zámeckého areálu Zlín-Lešná. Kombinace pohádkového zámku, přírodních expozic a exotických zvířat nabízí netradiční zážitek. Spatříte tu mimo jiné spatřit zátoku s rejnoky, kde se můžete těchto podmořských tvorů i dotýkat…

Autor článku: Radomír Němeček, 18. srpna 2020

Těšte se návštěvu jedinečné zoo

Areál zlínské ZOO je členěný podle jednotlivých kontinentů. Expozice vám představí obyvatele živočišné říše, kterých zde žije na 222 druhů a jsou zastoupena více jak třinácti stovkami jedinců. Africký kontinent charakterizují typické pavilony ve tvaru domorodých chýší, jejichž interiéry zdobí dřevěné skulptury doplněné rozmanitou vegetací. V expozici spatříte zástupce afrických savců, ptáků a ryb, setkáte se se slony, nosorožci, žirafami i zebrami, které ve zdejším prostředí působí naprosto přirozeně. Dokonce i krále zvířat – lva, od vás nedělí žádné nepěkné mříže či skleněné stěny, ale soustava příkopů a minimálně viditelná síť. Mezi zdejšími plazy spatříte například želvu pardálí a překvapit vás může řada bezobratlých živočichů. Expozici pěkně doplňuje hejno oranžových plameňáků brodících se lagunou.

foto: zoozlin.eu

Vydejte se do pralesa

Další expozice, tropická hala Yucatan, nabízí atmosféru tropického pralesa, kam vás zavede visutá lávka. Komplex expozic Etiopie vám mezi svými obyvateli představí například ukřičené paviány, jeřáby či kladivouše. Australská průchozí expozice Stezka běžce emu vás seznámí s tajuplným kontinentem protinožců. Čekají vás tu dobře známí klokani, pes novoguinejský či emu hnědý a uvidíte i zajímavou repliku termitiště. Prostřednictvím ZOO v Lešné zavítáte do asijské stepi i Amazonie a také navštívíte zátoku rejnoků, vedle jejichž domova jsou umístěna akvária s korály, sasankami a krevetami. 

foto: zoozlin.eu

Nevšední zážitek – zvířecí hodování

Příjemným zpestřením jsou komentovaná krmení. V květnu, červnu a září probíhají pouze o víkendech, v červenci a v srpnu každý den. Můžete se tak zúčastnit například „hodů“ tučňáků, lachtanů, tapírů, žiraf, surikat, slonů i dalších druhů zvířat.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Možností občerstvení je v areálu hned několik. Poblíž sezónního vstupu najdete restauraci v africkém duchu, v dolní části zahrady na vás čeká Farma U Koaly s venkovním zastřešeným posezením, zajít můžete také do zdejšího Café baru Kookaburra, Kefa baru či restaurace Neapolitáno.

foto: zoozlin.eu

Dvě prodejny nabízí pestrou nabídku suvenýrů a drobné upomínkové předměty lze zakoupit také na pokladnách ZOO.

Parkování

Velké odstavné parkoviště se nachází kousek od areálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Ze ZOO zamiřte na prohlídku zdejšího zámku. Některé jeho části jsou využívány pro potřeby ZOO. Prohlídková trasa vám představí nádhernou výzdobu interiérů, za kterou vděčí mistrům dřevořezbářům a která vás uchvátí na první pohled. Navštívíte vstupní halu s medovou barvou stěn i stropu, kde můžete mimo jiné spatřit z jednoho kusu hruškového dřeva vyřezanou fenku se štěňaty, projdete velkolepý Sál předků, Velkou jídelnu, Kulečníkovou hernu, Dámský salonek, unikátní Knihovnu se sbírkami uměleckých předmětů pocházejících z cesty kolem světa, kterou podnikli majitelé zámku i ložnici, koupelnu a také krásnou zámeckou kapli. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lukovská 112
Zlín
+420 577 914 180
office@zoozlin.eu
www.zoozlin.eu

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zahrady a parky
  • zoo a minizoo
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Východní Morava

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.