Zámek Buchlovice

Buchlovice, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Zámek Buchlovice objevíte ve stejnojmenné obci ve Zlínském kraji. Barokní komplex budete obdivovat pouhých 11 km od Uherského Hradiště.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Klenot mezi šlechtickými sídly

Zámek založil v roce 1707 Jan Dětřich z Petřvaldu. Petřvaldové byli vedle Bertcholdů majiteli zámku po celá staletí. Barokní areál je považován za klenot mezi šlechtickými sídly. Proč tomu tak je, posoudíte při prohlídkách sami. Prohlédnete si interiéry dvou budov, park a zahradu.

Uvidíte unikátní prostory

V základním okruhu se těšte na reprezentativní a obytné prostory zámku. Dostanete se do míst, ve kterých jednaly diplomatické špičky z celé Evropy a habsburské monarchie 19. století. Pokud vás půjde na prohlídku více než deset, je třeba si návštěvu předem rezervovat.

Krásný zámecký park

Prohlídka zámeckého parku a zahrady vás určitě nadchne. Můžete na ni jít i s průvodcem.

Tipy na ubytování

Mohlo by vás zajímat

Spatříte nádherné fuchsie
V letní sezoně roku 2021 se na zámku koná výstava nádherných fuchsií. Tyto květy jsou spjaty se zámkem. Z jižní Ameriky je přivezl mnich Charles Plumier pro krále Ludvíka XIV. Pak se rozšířily v aristokratických zahradách, stejně i v Buchovicích. Můžete je tam vidět od června do září.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v cukrárně Čokoládové království v historických prostorách zámku. Je tu venkovní posezení a dětský koutek.

Kde zaparkovat

Přímo u zámku se nachází parkoviště.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Putování za Zlatou růží
Při návštěvě Buchlovic nezapomeňte zavítat na slavný klášter Velehrad. Poutní bazilice udělil řád Zlaté růže papež Jan Pavel II. Uvidíte významné poutní místo, které patří k hlavním politickým a kulturním centrům českého státu.

Základní údaje

Kontaktní údaje

náměstí Svobody 13
Buchlovice 68708
527 434 240
buchlovice@npu.cz
zamek-buchlovice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Zahrady a parky
  • Zámky
  • Výlety
  • pro rodiny s dětmi
  • pro dva
  • Architektonické památky
  • pro seniory
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.