Vyhlídka Devět mlýnů

Hnanice, Znojemsko a Podyjí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Nedaleko Hnanic u Znojma v Národním parku Podyjí můžete zavítat na skalní vyhlídku Devět mlýnů. Výhled do krajiny je z ní dechberoucí. Máte jedinečnou šanci rozhlédnout se přímo v první zóně národního parku.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Nádherná vyhlídka z vrcholků skal

Vyhlídka nedaleko hranice se sousedním Rakouskem rozhodně stojí za návštěvu. Atraktivní výhled vám vynahradí fyzickou námahu ze stoupání. Otvírá pohledy na vlnící se meandry řeky Dyje, nádherná přírodní zákoutí nejmenšího národního parku v republice a na nejkrásnější vinohrad na Moravě – vinici Šobes. Je slavná i díky mikroklimatu u Dyje a víno odtud milovali už knížata a králové. Určitě vás upoutá visutá lávka přes Dyji pod vinicí.

Rostou tu ohrožené květiny

Vyhlídka má název podle devíti mlýnů, které tu stávaly. Cestou objevíte druhy extrémně ohrožených rostlin. Jde hlavně o koniklec velkokvětý a křivatec český. Na květiny zde upozorňuje informační panel.

Občerstvení

U parkoviště ve Hnanicích je Restaurace Vyhlídka.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

U Vinařství Hnanice je dětské hřiště.

Parkování a trasa jak na vyhlídku Devět mlýnů

Auto nechte na parkovišti u Vinařství Hnanice. K vyhlídce půjdete po zelené z Hnanic (1 km). Další možnost je z autobusové zastávky Havraníky kolem kaple Cyrila a Metoděje a pak po červené až na rozcestí Havranické vřesoviště. Následně půjdete po zelené trase. Délka této trasy je 3 km. Nejbližší železniční stanice je vzdálena 5 km v obci Šatov.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.