Via ferrata Vodní brána

Chuchelna, Maloskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Vodní brána z.s., Martin Čokař Marek

V Pojizeří u Semil si při vstupu na slavnou turistickou Riegrovu stezku můžete v překrásném údolí Jizery vyzkoušet vzrušující lezení po skalách v úchvatné přírodě. Objevíte zde Via Ferratu Vodní bránu.

Autor článku: David Hlisník, 26. června 2024

Pomůže vám ocelové lano ve skále

Nemusíte být horolezcem a přesto si v Pojizeří užijete adrenalin. Via ferrata Vodní brána představuje lezecký výstup v náročném skalním terénu. Pohyb usnadňuje ocelové lano, zakotvené v několikametrových intervalech pevně ve skále. To vám pomůže překonat obtížná místa a hlavně slouží k jištění. Cesta na pilíř skalní věže Vodní brána se nachází na opačném břehu Jizery při vstupu na Riegrovu stezku směrem od Semil. Čeká vás lezecký výstup podle obtížnosti.

Via ferrata Vodní brána (foto Vodní brána z.s.)

Skalní masiv nabízí tři trasy

Červená jednosměrná ferrata je dlouhá 120 m, jde o náročnější lezení obtížnosti C+. Modrá ferrata vede po úbočí skalního masívu, je dlouhá 90 m, s obtížností B/C, vhodná pro začátečníky. Slouží i jako sestupová trasa. Fialová trasa má obtížnost D/E, je dlouhá 220 m s převýšením 75 m. Jde o nejdelší a nejnáročnější trasu Vodní brány.

Upozornění

Via Ferrata Vodní brána je přístupná celoročně s příslušným vybavením včetně přilby. Hrozí zde úraz padajícím kamením a nebezpečí pádu z výšky s následkem těžkého poranění či smrti. Vybavení vám poskytnou v Turistickém informačním centru v Semilech.

Ferratu můžete absolvovat prostřednictvím kurzů s průvodcem. To platí zejména pro začátečníky a děti, kde je jištění zkušeným spolulezcem, případně průvodcem, nezbytné.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Prostorné parkoviště se nachází 400 m odtud v ulici U Tunelu. Trasa na mapě.

Kde se občerstvit

Nejblíže je nápojová Restaurace AG klub v Bavlnářské ulici.

Přístupnost

Poloha na mapě

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více