Riegrova stezka - naučná stezka Údolím Jizery

Semily, Maloskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.6/10

Přírodní rezervací Údolí Jizery se můžete projít naučnou Riegerovou stezkou. Vznikla v roce 1909 a nese jméno po semilském rodákovi Františku Ladislavu Riegrovi. Je dlouhá 3,5 km, vede z městské části Semily Bítouchov do Spálova. V přírodní rezervaci Údolí Jizery s 15 zastávkami vás čeká nádherná scenérie i adrenalin.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Vstupní branou do Riegrovy stezky je galerie nad vodou

Riegerova stezka vede po pravém břehu řeky a je dlouhá 3,5 km. Chvílemi se budete pohybovat míst, vylámanými ve skále nad řekou Jizerou a také čtyřmi tunely. Jeden z nich je dlouhý 12 m. Vstupní bránou na stezku je 77 m dlouhá visutá galerie, která je upevněna ve skále 6 m nad vodou. Nejkrásnější scenérie jsou na stezce na podzim.

Zajímavosti po cestě

Cestou vás zaujme například skála U Kamenného lva nebo studánka Antala Staška. Rozhlédnete se z Böhmovy skalní vyhlídky, v blízkosti je zastřešené odpočívadlo pěšorest. Na horním toku Jizery vás překvapí technická rarita hydroelektárna Spálov. Zpátky můžete jít Kamenického stezkou s řadou vyhlídek. Vede po po modré a z rozcestí Morava po žluté značce.

Občerstvení

Na konci stezky je hospůdka Hotelu Spálov.

Tipy na ubytování

Vlakem na stezku

Můžete jet také vlakem do zastávky Spálov. Trasa (červeně značená) začíná kousek od vlakové stanice.

Parkování a jak na Riegrovu stezku

Zaparkovat můžete na Parkovišti Bítouchov, které se nachází přímo u Riegrovy stezky.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.6/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.