Klokočské skály

Mírová pod Kozákovem, Maloskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Vaclavko2 CC BY-SA 4.0

Klokočské skály, které byly v červnu roku 1985 vyhlášeny přírodní rezervací, leží u obce Klokočí. Při jejich návštěvě můžete zavítat i do známé jeskyně Postojna.

Autor článku: Petr Kouba, 14. září 2020

Největší pseudokrasová jeskyně 

Souvislá skalní hradba z prvohorních pískovců o síle až šedesát metrů, mající v sobě řadu jeskynních dutin, se nachází v nadmořské výšce 340 – 458 metrů. Stojí tady i osamocené skalní věže, vyskytují se rozsedliny, převisy, jeskyně či pukliny. V Zeleném dole najdete nejrozsáhlejší podzemní prostor – jeskyni Postojna, zvanou Amerika. Největší pseudokrasová jeskyně Českého ráje má hned za nízkým vstupem Velkou síň s rozměry 16 x 18 m. Zadní část se mění ve Spletitou chodbu a od vchodu jeskyně je také Malá síň s rozměry osm krát čtyři metry. Jeskyně je přístupná veřejnosti, byť se zároveň jedná o významné archeologické naleziště, kde došlo k objevu pozůstatků lužické kultury z časů dvanáct až devět tisíc let před naším letopočtem. Jíslova jeskyně obsahovala nástroje z doby kamenné, staré více než padesát tisíc let.

foto: Patrik Nguyen

Klokočskými průchody kdysi vedla kupecká stezka a při návštěvě počítejte s tím, že písek se vám dostane skoro všude. 

Parkování a kudy ke Klokočským skalám?

Skály se nachází v blízkosti obce Klokočí, blízko Mírové pod Kozákovem na jih od Malé skály. Zaparkovat můžete v obci Klokočí, kde je veřejné parkoviště.

Kde se občersvit

V Klokočí můžete zavítat do bistra Hasičárna, které se nachází nedaleko parkoviště. Další možností je Penzion Na Klokočských skalách.

Tipy na ubytování

Čeká na Vás hezký výlet

Pokud si chcete projít Klokočí skály, čeká Vás 5,2 km dlouhá procházka. 

Tip na  další výlet

Kousek od Klokočských skal si můžete prohlédnout zříceninu hradu Rotštejn. K vidění je vstupní skalní brána a místnosti vytesané do skal. Zajímavé místo, které stojí za návštěvu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.