Vilémův mlýn Nebákov

Troskovice, Rovensko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Vilémův mlýn v Nebákově je barokním stavením z pískovcových štuk o jednom patru s mansardovou střechou. Mlýn sibe byl postaven v roce 1455, ale současná podoba je až z roku 1743.

Autor článku: Petr Kouba, 13. srpna 2020

Pohádkový mlýn

Pěkné patrové stavení mlýna vynikající na pozadí skal až budí tak trochu pohádkový dojem. Ve zdejších zdech bylo semleto úctyhodné množství mouky. Pro představu - původně mlýnice zabírala polovinu budovy. Mlýnské kolo poháněla voda, která sem proudila z rybníka Nebák. Kromě připomínky dávných časů tu je k vidění skalní výklenek se soškou svatého Jana Nepomuckého, z roku 1740.

foto: Šjů

Odpočinek u mlýna

Mlýn leží v turisticky oblibené oblasti a v jeho blízkosti stojí řada rekreačních stavení. Pobyt nabízí rekreační zařízení chata Nebákov, jak v hlavní budově tak i v přilehlých téměř dvou desítkách chatek. Při návštěvě Nebákova můžete využít zdejší nabídku občerstvení v hlavní budově i ve venkovním kiosku.

Kudy do Nebákova?

Z rychlostní silnice R10 sjezd na silnici č. 16 směr Jičín. Za Sobotkou odbočka na obec Mladějov a dále do Nebákova. 

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na Výlet

Můžete zamířit k rybníku Věžák a cestou se zastavit na Podsemínském mostě vedoucím k Podsemínskému mlýnu. Možná vám bude povědomý – tato kulturní památka se objevila ve filmu Kletba bratří Grimmů. Nedaleko se nachází pozůstatky slovanského hradiště v podobě obranných valů. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.