Vyhlídka Ervínův hrad

Holín, Prachovské skály, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10

V Českém ráji najdete v západní části Prachovských skal odlehlou skalní vyhlídku Ervínův hrad. Svým názvem připomíná propagátora turistiky Ervína Schlika. Je umístěna na jedné z vysokých skalních věží v souboru skal, připomínajících hradní zříceninu.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Na vyhlídku Ervínův hrad vede mostek

Vyhlídka je součástí velkého okruhu po zelené turistické značce. Přímo k vyhlídce se dostanete pěšinou mezi borůvčím. Na plošinu skalní věže půjdete po mostku přes skalní trhlinu. Samotný výhled je zajištěn kovovým zábradlím.

Pohled na skály i do údolí

Uvidíte západní část Prachovských skal. Můžete zhlížet do hlubokého údolí, které se vine od lesního koupaliště Pelíšek. Další výhledy jsou omezené díky stromům. U mostku si přečtete údaje na informační tabuli, která tu je instalována.

Občerstvení

K dispozici je Turistická chata u parkoviště.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

Z vyhlídky lze jít přes Maršov kolem lesního koupaliště Pelíšek. Jeho břehy střeží skřítek. Podle pověsti si vybudoval ve skalách síť stanovišť a pozorovatelen. O Pelíškovi si tam můžete přečíst příběh. V blízkosti objevíte čajový altán Plující oblaka.

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete na parkovišti Prachovské skály u Turistické chaty. Půjdete po zelené k přístřešku Nad Fortnou, pak po modré na rozcestí Pod Malou Svinčící a odtud po zelené do cíle (celkem 1,7 km). Trasa na mapě

Autobusem se dá dojet do zastávky Holín Prachov Skalní město.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Horní Lochov
Holín
info@prachovskeskaly.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • úžasná místa
  • Výlety
  • Skály
  • Skalní města
  • romantické cestování
  • Turistika
  • Vyhlídky
  • Do lesa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.