Vrch Přivýšina s vyhlídkou Václava Čtvrtka

Holín, Prachovské skály, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Českém ráji se můžete vydat na výrazný skalnatý vrch vulkanického původu - Přivýšinu (464 m n. m.), zhruba 4 km severozápadně od Jičína. Potěší vás skalnatá vyhlídka jež nese jméno po Václavovi Čtvrkovi.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Rozhlédnete se z vyhlídky autora pohádek

Skalnatý hřeben na východ od Prachovských skal je klidným a příjemným místem. Na vrcholu Přivýšiny, která je nejvyšší, vás čeká báječná vyhlídka, zasvěcená autorovi Rumcajze, Václavu Čtvrtkovi. Jižním směrem uvidíte na Jičín, Jičínskou kotlinu a Jinolické rybníky, Veliš, Zlebín. Východně spatříte vrch Brada a na západě Prachov.

Jak zabavit děti

Cestou z Brady po modré turistické značce děti určitě potěšíte, když se zastavíte v Rumcajzově jeskyni. V Prachově je dětské hřiště.

Občerstvení

V Prachově jsou rychlá občerstvení.

Tipy na ubytování

Parkování a trasa jak na vyhlídku

Auto můžete zaparkovat na parkovišti Prachov – Holín. Sem jezdí i autobus. Půjdete na rozcestí Prachov okraj a vydáte se po zelené turistické značce až k vrcholu Přivýšina zhruba 1 km.

Autobusem můžete jet také do Dílců. Od zastávky půjdete po zelené na rozcestí Bradačka, dále po modré přes obec Brada na rozcestí pod Přivýšinou. Tam dorazíte i v případě, že se do cíle vydáte po žluté turistické značce  od Jinolických rybníků. Pokračovat pak v obou případech budete po zelené turistické značce, která vede přes vrchol Přivýšiny.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Do lesa
  • Turistika
  • romantické cestování
  • Vyhlídky
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.