Zámek Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou, Mladoboleslavsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Zámek v Benátkách nad Jizerou patří k renesančním skvostům kraje. Proslul mimo jiné tím, že zde pobýval Tycho Brahe, který tu prováděl rozličná měření a pozorování. Budete kráčet místy, kde legendární hvězdář pracoval a tvořil. Spatřit můžete jím vyměřený Benátecký poledník.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. ledna 2020

Hned několik expozic zámku vás provede jeho pěknými interiéry, historií regionu a obce, okolní přírodou a také vám dá nahlédnout do dávné civilizace Keltů. Prohlédnout si můžete keltské obydlí a vyzkoušet si jejich oděv i kopí. Více o době, ve které kdy žili, se dozvíte prostřednictvím archeologických nálezů.

Zámek ukrývá kouzelný svět dětí

Oblíbená je sbírka historických hraček, kde se můžete potěšit exponáty nejen evropskými, ale pocházejícími také například ze Spojených států amerických či Asie. Do kouzelného dětského světa vás přenesou a vaše děti potěší krásné detailně zpracované pokojíčky pro panenky, dětské šicí stroje, autíčka, parní stroje a řada jiných.

Překvapení na zámku

Atraktivní je zdejší interaktivní program. Díky němu si návštěvníci mohou vyzkoušet na vlastní kůži jaké to je být například písařem, vyrobit si vlastní zajímavý erb, okovat koně, vyrazit si minci, zatroubit na kravský roh a mnohé další. Tato zábava potěší děti i dospělé. V zámku sídlí informační centrum, kde lze zakoupit suvenýry, publikace či turistickou známku č. 425. Ve městě je řada možností občerstvení a vyzkoušet můžete například restauraci Šťastný hroch, která si vysloužila příznivé hodnocení Zdeňka Pohlreicha v pořadu Ano, šéfe!

Parkování

Parkování na náměstíčku nedaleko zámecké budovy.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pokud jsou s vámi na výletě děti, zamiřte do nedalekých Milovic do obřího dětského zábavného areálu Mirákulum. A chcete-li si dopřát pohled na krajinu z výšky, asi 26 km od Benátek se u obce Hrubý Jeseník nachází rozhledna s dívčím jménem Romanka.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Benátky nad Jizerou
+420 326 316 682
infocentrum@benatky.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zámky
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Kostely
  • pro dva
  • Městské památky
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.