Dětské hřiště s lanovým centrem

Lelekovice, Moravský kras, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V Lelekovicích na západě Drahanské vrchoviny v okrese Brno venkov můžete s dětmi zavítat na lanové hřiště s nízkými překážkami.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2021

Okružní systém lanových překážek

Pouhých 15 minut autem od Brna směrem na Kuřim je obec Lelekovice. Dětem se zde zalíbí zajímavé hřiště s okružním systémem nízkých lanových překážek v prostoru nedaleko budovy obecního úřadu. Nachází se přes ulici Hlavní naproti škole. Překážky mohou děti zdolávat stále dokola. Povrch pod nimi je vysypán drobnými kamínky. Kromě lanových překážek jsou na dětském hřišti další zábavní prvky. Například skluzavka s pískovištěm, houpačky. Vedle lanového okruhu je běžecká dráha a za ním oplocené sportovní hřiště.

foto: lelekovice.cz

Vzhůru na pumptrack

Na dětském hřišti je také velmi navštěvovaný dětský pumptrack s asfaltovým povrchem. Děti se vyřádí na okruhu, který moho projet bez nutnosti šlapání a v tom tkví kouzlo pumptracku.

foto: lelekovice.cz

Na Naučnou stezku kolem říčky Ponávky a dále po Naučné stezce Pěšina

Přibližně 40 m od hřiště také začíná Stezka kolem Ponávky, na kterou navazuje Naučná stezka Pěšina. Trasa je krátká, vede po rovině, měří jen 920 metrů. Na její začátek se dostanete z dětského hřiště po Naučné stezce kolem Ponávky. Průvodcem se vám stane živočich Lelek Travní. Všechna zastavení jsou věnována místní přírodě, jsou zde lavičky i zastřešené posezení. Uvidíte pasoucí se ovečky a můžete si bosi projít nášlapnou Bosou stezkou s různými materiály, od trávy přes kůry, kamínky, nebo třeba piliny. U konce stezky Pěšina v lokalitě Pod Babou vás překvapí obr Studeňák, který lesu vládne.

foto: lelekovice.cz

Tipy na ubytování

Občerstvení

Na jídlo můžete zajít například do nedaleké restaurace Hotelu Babí Lom.

Vlakem na hřiště

Vlaková zastávka Česká je vzdálena 1,2 km od hřiště. Trasa na mapě

Parkování a přístupnost

Parkovací místa jsou v Lelekovicích u školy a u obecního úřadu. Od parkovacích míst je hřiště nedaleko.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Rozhledna Babí lom
Nad obcí Lelekovice se zdvihá jeden z jejích symbolů – Babí lom (562 m n.m.) Stojí na něm stejnojmenná betonová rozhledna válcového půdorysu, vysoká 15 metrů. Můžete se k ní vydat z návsi Lelekovic po červeně značené turistické cestě. Půjdete necelé dva kilometry. Z rozhledny spatříte Ždárské vrchy - Studnický vrch, v kotlině se rozprostírá Brno, za ním se v dálce tyčí vápencové bradlo Pálavy Děvín a vpravo od něj návrší rakouského Galgenbergu. Někdy je vidět okraj Chřibů a za nejjasnějšího počasí zahlédnete vrcholky Alp.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.