Užijte si vodní radovánky v Aquaparku Blansko

Blansko, Moravský kras, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V údolí řeky Svitavy v Jihomoravském kraji se nachází Blansko, kde vás čeká parádní vodní svět ve zdejších lázních. Mají tu krytý bazén i poměrně rozlehlý aquapark.

Autor článku: Radomír Němeček, 5. srpna 2020

V létě se nabízí aquapark, krytý bazén pak od konce srpna

V Blansku je vám od konce srpna k dispozici krytý plavecký bazén, klasická pětadvacítka. Ten bývá v provozu i v případě nepřízně počasí. Venkovní areál aquaparku je otevřený během léta. Tam si zaplavete v bazénu dlouhém 50 m. Jsou v něm 4 dráhy a 3 skokanské můstky. Děti si tady užijí 55 m dlouhý tobogan, skluzavku, vodní hřib v dětském bazénku, oblíbená je divoká řeka s houpacím bazénkem. Oba venkovní bazény jsou naplněné vyhřívanou vodou.

Využijte péče o tělo

Můžete se těšit také na příjemnou relaxaci. K dispozici je bublinková masážní lavice, vodní trysky ve stěně bazénu a potěší vás i chrliče vody. Kdo má rád saunování, ocení finskou a infra saunu, je zde solárium a whirpool. Můžete navštívit rehabilitační bazén a služby jsou vám připraveni poskytnout i profesionální maséři. 

Při koupání můžete odpočívat a sportovat

V další části areálu aquaparku v Blansku najdete písečnou pláž. U ní je dětské hřiště a můžete si tam zahrát třeba tenis na kurtech. Z krytého bazénu je vstup do posilovny. Disponuje více než 35 posilovacími stroji. Je vybavena barem s občerstvením a seženete zde i výživové doplňky. V sousedství lázní je skatepark, spiningové centrum a také zimní stadion.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V areálu je stánek s občerstvením. Občerstvit se také můžete v Restauraci Hotelu Aquapark, případně v restauraci U ledu.

Parkování a přítupnost

Auto zaparkujete na parkovišti u vstupu do krytého bazénu. Z parkoviště se do vodního světa dostanete bez potíží, je to jen pár metrů.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Můžete s dětmi zavítat na zahradní železnici
V Blansku si mnozí turisté nenechají ujít návštěvu Zahradní LGB železnice. Nachází se na soukromém pozemku v Divišově ulici. Na předzahrádce je umístěno třicetimetrové kolejiště. Má vlastní depo ve sklepě. Uvidíte tu nádraží, lanovku a rozhlednu. Milovníky vláčků potěší vlakové nádraží a domky. Některé jsou vyrobené podle skutečné předlohy. Celá železnice je vystavena v měřítku 1:22,5. Na dráze jezdí dvě parní lokomotivy s pěti vagony. Otevřeno je v letních měsících za příznivého počasí.

Zavítejte do blanenského zámku
V blanenském zámku, přestavěném během času v renesančním slohu, si prohlédnete historické interiéry. Uvidíte salony s dřevěnými kazetovými stropy. Můžete zavítat do Muzea Blanenska, které zde má sídlo. Expozice upozorňují na regionální historii. Uvidíte například expozici Cesta do pravěku Blanenska, která vás zavede i do času, kdy místní jeskyně obývali neandrtálci. Můžete si projít expozici, věnovanou bydlení na zámku. Muzeum nabízí také interaktivní expozice a prohlídkové trasy pro rodiny s dětmi. V expozici Cesta do pravěku je pro děti přichystána hra Pazourkova cesta. S archeologem se vydáte hledat, odkud pochází kouzelný medvědí zub. Čeká vás spousta luštění a objevování.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Mlýnská 1828
Blansko 67801
+420 516 428 915
info@sluzby-blansko.cz
sluzby-blansko.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.