Hardeggská vyhlídka

Horní Břečkov, Znojemsko a Podyjí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Michal Klajban CC BY-SA 3.0

Na území Čížova v Podyjí na jihu Moravy se nachází Hardeggská vyhlídka, z které je nádherný výhled. V místě na skalisku uvidíte na rakouské městečko, po němž nese jméno. Dostanete se sem po modré turistické značce buď z Čížova, který je součástí Horního Břečkova, nebo z rakouského Hardeggu.

Autor článku: David Hlisník, 31. května 2023

Altánek obnovili rakouští turisté

Už v roce 1885 stála na 90 m vysokém skalisku v národním parku Podyjí na území obce Čížov Luitgardina vyhlídka. Altánek však časem zpustnul a za totality se sem nesmělo ani vkročit. V roce 1990 se o jeho rekonstrukci zasloužili členové Klubu rakouských turistů. Ti ho poté předali do Správy Národního parku Podyjí.

Uvidíte Dyji i Hardegg

Z vyhlídky, kde stojí nově vybudovaný altánek, uvidíte úchvatné údolí řeky Dyje a rakouské město Hardegg se stejnojmenným hradem. Pod vyhlídkou spatříte skalní amfiteátry s chráněnými druhy rostlin a živočichů. Na Národní park Podyjí navazuje Nationalpark Thayatal.

Kde zaparkovat

Auto musíte nechat na záchytném parkovišti v Čížově.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Když se vydáte z vyhlídky do Hardeggu, můžete za mostem zavítat do restaurace Gasthaus  Thayabrücke. V Čížově je k dispozici Hospoda u Švestků.

Přístupnost

K vyhlídce půjdete z parkoviště nebo z autobusové zastávky v Čížově po modré pěšky nebo na kole necelé 4 km. Určitě vás upoutají zbytky bývalých pohraničních zátarasů a někdejší strážní věž, které se říkalo Špačkárna.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Čížov
Horní Břečkov 669 01
+420 515 282 240
info@nppodyji.cz
www.nppodyji.cz

Štítky

  • Rodinné
  • Procházka
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • se psem
  • romantické cestování
  • pro dva
  • Poznávací
  • Výlety
  • úžasná místa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.