Zřícenina hradu Boskovice

Boskovice, Drahanská vrchovina, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: hradboskovice.cz

Rozsáhlá zřícenina goticko-renesančního Hradu Boskovice se nachází na kopci ve stejnojmenném městě v okrese Blansko. Torzo je veřejně přístupné. Otevře se vám z něj krásný výhled do okolí.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. srpna 2020

Na zřícenině je unikátní šlapací kolo u studny

Na kopci nad městečkem Boskovice postavili v polovině 13. století naši předkové hrad. Byl kolébkou pánů z Kunštátu. Měli ve znaku erb sedmizubý hřeben, který se tu dodnes připomíná. Z původního paláce se zachovalo jen torzo. Návštěvníkům však napovídá, jak asi hrad vypadal. Naznačuje, kde stálo schodiště, kde se nacházely střílny, brány, kudy se po hradě chodilo. Zřejmě nejoblíbenějším exponátem je studna se šlapacím kolem ze 17. století. Kolo je jediné funkční v celé republice. Studna má hloubku 26 metrů a voda do ní teče z druhé cisterny před hradem.

Naučná stezka Hradní okruh

Kolem hradu vede Naučná stezka Hradní okruh. Napojíte se na ni na Masarykově náměstí. Vychází Hradní ulicí okolo rodného domu Karla Absolona, kde je dnes Muzeum Boskovicka. Pak po stezce budete míjet bývalý klášter a Žižkovu lípu. Patří mezi památné české stromy. Pak trasa pokračuje kolem zámku, nad letním kinem, jižním úbočím Pilského údolí. Dostanete se po ní ke zřícenině hradu. Projdete také lokalitou Bašta a po hřebeni dojdete k bývalému lomu Červená skalka. Zpět se vracíte údolím kolem rybníků v Pilském údolí. Celková délka je 6,2 km.

Kde se občerstvit

U zříceniny je Občerstvení na hradě Boskovice.

Tipy na ubytování

Vlakem na hrad

Vlakové nádraží se nachází přímo v Boskovicích. Z nádraží půjdete 2 km a jste na hradě. Trasa na mapě

Přístupnost a parkování

K hradu se z Parkoviště Hradní dostanete po červené turistické trase. Vzdálenost je necelých 800 m. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

S dětmi se vypravte do Westernového parku
V Boskovicích můžete dojet ke sportcentru, zaparkovat na parkovišti a vydat se po naučné stezce Doubravský okruh do Westernového parku. Po 170 metrech odbočíte z okruhu doprava a půjdete do cíle 400 metrů. Je tady lanové centrum, westernový hotel, indiánská vesnice. Zažijete spoustu zábavy v celodenních programech. Zastřílíte si z foukačky. Můžete vyzkoušet rýžování zlata. Absolvujete vyjížďku na koních. Místní speciality ochutnáte v salonech. Nakupovat můžete jen boskovickými dolary. Za ně pořídíte třeba bylinky nebo mystické kameny. Pořádají se tu i bály, kabarety a další akce. Můžete tu vidět představení s koňmi, kaskadérskou show v jezdecké aréně. Návštěva této lokality patří mezi TOP výlety na jižní Moravě.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hradní 639
Boskovice
+420 722 669 712
info@hradboskovice.cz
hradboskovice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • amazing places
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • když prší
  • Romantická místa
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.