Sklep pod Novou radnicí

Brno, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Pavel Gabzdyl - Brněnské podzemí

V historickém podzemí Brna si nenechte ujít mystickou, tajemnou prohlídku Sklepa pod Novou radnicí na Dominikánském náměstím. Tyto prostory byly objeveny až koncem minulého století při prováděném podzemním průzkumu pod domem mincmistra Brauna. Můžete se těšit na unikátní expozici. Připomene skoro zapomenuté řemeslo ražby mincí v Brně a historický vývoj statutárního města.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Sklepní komplex naleznete pod Novou radnicí

Unikátní sklepní komplex je velmi dobře vybaven a nachází se v prostorách Nové radnice. Kromě sklepení domu mincmistrů uvidíte i zrekonstruované sklepy radnice. Připomenou historický vývoj této městské lokality. Seznámíte se s vývojem Dominikánského náměstí, které bylo dříve Rybím trhem, nazývaným též Forum Piscium.

Někdy přichází i mincmistr

Dozvíte se o existenci a zániku původně gotické Královské kaple. Stávala ještě začátkem 20. století ve spodní části trhu. Bude vás bavit audiovizuální prezentace historie a současnosti města Brna. Uvidíte práci zkušeného mincmistra, který zde čas od času předvádí svůj um.

Občerstvení

Možností občerstvení je v okolí velké množství, např. restaurace Srdcovka Jalta nebo Golden Sun.

Tipy na ubytování

Parkování a přístunost

Můžete využít parkovací dům Domini Park či kryté stání parkoviště Velký Špalíček. Do Mincmistrovského sklepa se vchází z Panenské ulice 656/2.

Poloha na mapě

Tip na další prohlídku

Prohlédněte si i další podzemní prostory
V Brně můžete využít příležitosti a nahlédnout i do dalších podzemních prostor. Prohlédněte si Labyrint pod Zeleným trhem. Budete uchváceni unikátními, tajemnými zákoutími. Jsou zde archeologické nálezy, alchymistická laboratoř, replika městského pranýře a klec bláznů. Nevynechte ani Kostnici pod kostelem sv. Jakuba, která je druhou největší v Evropě.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Panenská 656
Brno
602 128 120
513 035 040
mincmistr@ticbrno.cz
ticbrno.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Prohlídky
  • Podzemí
  • když prší
  • úžasná místa
  • pro dva
  • Výlety
  • amazing places
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.