Rozhledna Strážný vrch u Hřebče

Kunčina, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Hanka Racuchová

Rozhledna Strážný vrch se nachází na stejnojmenném kopci, který se rozprostírá na Hřebečském hřebenu. Díky svému umístění poskytuje krásné výhledy do okolní krajiny. Je schovaná v lesích a cestu k ní je třeba pečlivě sledovat. Zvládnout ji můžete na kole i s kočárkem.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. srpna 2023

Její tvar připomíná těžební věž

Rozhledna byla postavena v roce 2010 a je neomezeně a bezplatně přístupná po celý rok. Je postavená ze dřeva a ocele, což má připomínat výztuže hornické štoly. Souvislosti s těžební tématikou jsou kvůli dřívější těžbě uhlí a lupku, která tu v okolí probíhala.

Výhledy do vzdáleného okolí

Lehčí stoupání zpevněnou lesní cestou k rozhledně se vám odvděčí výhledy do okolí. Rozhledna je ve výšce  610 m n. m., a tak poskytuje dobrý výhled na Lanškrounsko, Orlické hory a Podorlicko. Uvidíte z ní i rozhlednu Lázek, Bukovou horu, Suchý vrch i Kralický sněžník.

Výhled z rozhledny

Dvě cesty k rozhledně

  1. Vyjít můžete od hájovny Dětřichov, kde je možné zaparkovat auto. Vydáte se po červené značené cestě a po 250 metrech na křižovatce odbočíte na Hřebečské důlní stezky, tedy doleva. Rozhledna je schovaná v lesích a je potřeba dát si pozor, abyste ukazatel k ní nepřešli. Tato cesta je dlouhá 4 km. Trasa na mapě
  2. K rozhledně se dostanete i z osady Hřebeč. Auto zaparkujete na centrálním bezplatném parkovišti. Cesta odsud zabere 5 km. Je sice delší, ale potkáte na ní vyhlídku u Tety, vrchol Hřebečov, bývalé štoly a vyhlídku Nad doly. Na vyhlídce pokračujte po Naučné stezce Hřebečské důlní stezky. Trasa na mapě

Kde se občerstvit

Na jídlo můžete zajít do restaurace u Tety v osadě Hřebeč.

Další možnosti pro návštěvu v okolí

V okolí je možné více prozkoumat Hřebečské důlní stezky. Z rozhledny je možné po nich pokračovat dál oběma směry a potkat bývalé doly. Dojít můžete až na Mladějovské hradisko (6,5 km).

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nová Ves
Kunčina

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • Turistika
  • Vyhlídky
  • Výlety
  • Rozhledny
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.