Rozhledna Milada

Třemošnice, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Josef Kreuz CC BY-SA 4.0

Na zajímavou rozhlednu vystoupáte v Podhradí, části města Třemošnice v oblasti Železných hor, nedaleko Čáslavi. Je součástí zříceniny hradu Lichnice.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. července 2022

Rozhledna je součástí zbytků hradní věže

Rozhledna je vysoká 10 metrů, má dvě plošiny a její ocelová konstrukce je zasazena do střepu severní věže bývalého hradu. Ten byl postaven už ve 13. století v části železnohorského hřbetu nad Třemošnicí. Po točitém schodišti (48 schodů) vystoupáte na hranu kamenné zříceniny věže a z netradiční rozhledny můžete pozorovat krajinu v okolí. Při dobré viditelnosti i Krkonoše, Bezděz nebo Milešovku. V blízkosti je také Hedvičino údolí a Lovětínská rokle. K orientaci vám poslouží infotabulky.

Prohlédnete si i torzo hradu

Určitě nevynecháte ani prohlídku rozhlehlé zříceniny. Hrad měl trojúhelníkový půdorys a věž a byl dominantou Železných hor. Zachoval se nejen zbytek věže, ale i segmenty zdiva, sklepy, příkop a valy. Patrné jsou i zbytky husitského opevnění. Jak hrad vypadal, uvidíte na modelu, který tu je vystaven. Zajímavostí je, že část hradu rozebrali vesničané a použili na stavbu svých domů.

Občerstvení

Můžete využít služeb kavárny Zahrádka v Podhradí.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a přístupnost

Auto necháte na parkovišti Podhradí Lichnice. Z parkoviště je rozhledna vzdálena zhruba 200 m. Vhod vám přijdou odpočinková místa. Do Třemošnice Podhradí jezdí autobus. Od zastávky půjdete 300 m.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Podhradí
Třemošnice
469 611 135

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Rozhledny
  • Výlety
  • Procházka
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.