Minipivovar Veselka

Litomyšl, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Ve východočeské Litomyšli zavítejte do Minipivovaru Veselka. Ulice Terezy Novákové se nachází v Záhradí, kousek od náměstí Bedřicha Smetany. Vaří tu Bedřichovu jedenáctku, která má podtitul „symfonie chutí“.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Piva nesou název Bedřich

Minipivovar byl založen v roce 2013. Piva se vyrábí klasickou technologií – varna, spilka, ležácký sklep. Kromě Bedřichovy světlé jedenáctky má minipivovar v sortimentu i polotmavou jedenáctku a Bedřichovu světlou dvanáctku a Bedřichovy speciály.

A víte, že si zde můžete vyzkoušet uvařit sami pivo?

Při exkurzi po pivovaru ochutnáte světlou a tmavou jedenáctku. Se zkušeným sládkem si můžete uvařit vlastní pivo. Ve výrobních prostorách strávíte zhruba 10 hodin. Posnídáte, dáte si polední menu, ochutnáte pivo z tanku a budete neomezeně konzumovat piva v průběhu vaření. Info na tel.: 775 998 869.

Posezení v Restauraci Veselka

V restauraci vám nabídnou k pivům dobrá jídla. Když je hezky, griluje se na terase. Pořádají se zde různé festivaly a soutěže zaměřené na pivo. Můžete vyzkoušet degustační kolečko s pivními vzorky.  

Parkování a přístupnost

Parkovat se dá v ulici T. Novákové přímo u pivovaru.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Podívejte se s dětmi do muzea
Naproti minipivovaru je nádherné Portomoneum – Museum Josefa Váchala. Uvidíte malované místnosti od Josefa Váchala a vyřezávaný a malovaný nábytek. Interiér je  celosvětovou památkou. Bude se líbit dětem. Podívejte se i na další možnosti co vidět a navštívit v Litomyšli.

Základní údaje

Kontaktní údaje

T. Novákové 64
Litomyšl 57001
776 887 719
veselka@lit.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • když prší
  • Výlety
  • Pivovary a minipivovary
  • Exkurze
  • Hospůdky
  • Prohlídky
  • Cyklohospůdky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.