Rozhledna Pastýřka

Moravská Třebová, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Město Moravská Třebová

Nad Moravskou Třebovou v Pardubickém kraji v okrese Svitavy můžete vystoupat na kopec Pastvisko (516 m n.m.). Objevíte tam pěknou rozhlednu. Nese název Pastýřka a potěší vás pěknými výhledy.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. ledna 2022

Krásná nová rozhledna

Rozhledna Pastýřka je dřevěná, stojí na železobetonových základech. Vypíná se do výšky 27 m. Nahradila původní rozhlednu z počátku 20. století, která se při bouři zřítila. K tragédii, při níž zahynula devítiletá dívka, došlo v roce 1916. Lidé se schovávali před krupobitím a když se rozhledna zřítila, v troskách zůstalo kromě dívky zraněno ještě několik osob.

foto: Město Moravská Třebová

Orlické hory budete mít jako na dlani

Na vrchol rozhledy budete stoupat po ocelovém vnitřním schodišti, které se vine vřetenovitě vzhůru. Až na ochoz ve výšce 22 metrů vás dovede 120 schodů. Čekají vás tam luxusní výhledy. Jako na dlani budete mít Orlické hory, Jeseníky, Králický Sněžník, Hřebečský masiv, Bukovou hrou a Zábřežskou vrchovinu. Samozřejmě uvidíte i Moravskou Třebovou.

foto: Město Moravská Třebová

Občerstvení

U rozhledny je jen přístřešek se stoly a lavicemi. Na Zámeckém náměstí v Moravské Třebové můžete navštívit Restauraci Knížecí pivovar.

Parkování

Zaparkovat je možné u Lidlu vedle čerpací stanice OMV.

Jak na rozhlednu

Od benzínové stanice OMV vyrazíte po červené značce necelé 2 km.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Prohlédněte si zámek
V Moravské Třebové je krásný zámek. Můžete do něj zavítat. Uvidíte mučírnu, alchymistickou laboratoř, poklad nebo selskou jizbu.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Předměstí
Moravská Třebová
461 313 502
incetrum@mtrebova.cz
www.mtrebova.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Do lesa
  • Výlety
  • Turistika
  • Rozhledny
  • se psem
  • Příroda
  • Horská kola
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.