Rozhledna Terezka

Proseč, Žďárské vrchy, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10

Dominantou lokality Paseky nad Prosečí ve východních Čechách je Rozhledna Terezka. Patří do trojlístku rozhleden postavených v oblasti Toulcovy Maštale. Turisté ji považují za přitažlivý cíl, zalíbí se i vám.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. července 2022

Rozhledna Terezka stojí na severním okraji Žďárských vrchů

Rozhledna Terezka má vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m a čtyři mezipatra. Pata se nachází v nadmořské výšce 626 m n. m. Rozhlednu tvoří dřevo a ocel. Musíte vystoupat po schodech, kterých je celkem 112. Název rozhledny má připomínat spisovatelku Terezu Novákovou, která do Proseče jezdila a psala tu romány. Z vyhlídkové plošiny se rozhlédnete nejen do zvlněné krajiny mikroregionu Toulcovy Maštale.

foto: mastale.cz

Výhled je skutečně impozantní

Když je hezky, čeká vás ohromující výhled široko daleko. Uvidíte Svratouch, Žďárské vrchy, Hlinsko, Chvaletice, Poličku, Moravskou Třebovou, Proseč, Chrudim, Pardubice, Budislav. Neujde vám pohled na Litomyšlsko. Spatříte sesterskou Toulcovu rozhlednu, Kunětickou horu, Perálec, ale i vrcholy Orlických hor, Králického Sněžníku a Jeseníků.

Občerstvení

Pod věží oceníte přístřešek s ohništěm a přichystaným dřevem. Nezapomeňte si vzít buřty.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Rozhledna se nachází přímo při silnici č. 357 v osadě Paseky. K místu se dostanou chodci i cyklisté. Autobusem lze dojet do stanice Paseky rozhledna.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete na malém parkovišti přímo pod rozhlednou.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Paseky
Proseč
604 343 536
439 319 413
tic@mastale.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více