Sváťova zážitková trasa

Svitavy, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Ve Svitavách na Pardubicku si s dětmi užijete zábavné a soutěživé chvíle, když se vydáte na Sváťovu zážitkovou trasu. Je plná originálních herních prvků a projdete se hezkým pohádkovým příběhem o perle, Labutí princezně a zvědavém svitavském skřítkovi Sváťovi. Zážitková trasa doplňuje nabídku volnočasového areálu Brand u rybníka Rosnička.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. května 2024

Pohádková trasa je dlouhá 2 km

Opravdové dobrodružství ve Svitavách s dětmi zažijete, když se s průvodcem Sváťou – skřítkem svitavským vydáte osvobodit Labutí princeznu. Čeká na vás spousta překvapení. Příběh je zasazen do pohádkové procházky, během které si společně s dětmi vyzkoušíte celkem osm herních prvků. Budete plnit úkoly a skvělé je, že cesta nemá žádný konec ani začátek. Každý na ni nastoupí, kde chce. Délka trasy je 2 kilometry a díky profilu se po ní dá jet na kolech, koloběžkách, ale i s vozíky a kočárky.

Herní prvky budete plnit s kouzelnou kuličkou

Úkoly na trase budete absolvovat s dřevěnou kuličkou, která slouží jako hrací žeton. Kulička se vám vždy vrátí a použijete ji opět na dalším stanovišti. Nakonec vám zbude jako milý suvenýr ze Svitav. Mezi herními prvky jsou stanoviště Rybolov, Hopsemínko, Rovnovážka, Žabí cirkus, Okapka, Pylnice, Mravenčení a Hadidráha.

Navštivte hřiště Sváťovy deskovky a cvrnkadla

Kromě plnění úkolů si můžete zahrát deskové hry na hřišti u rybníka Rosnička. Stezka je tam doplněna lavičkami, na kterých můžete prožívat zábavné soupeření. Těšit se můžete třeba na oblíbené Piškvorky, Dámu, Mlýn, Halmu, Solitér, Abalone nebo si jen s kuličkami zahrát cvrnkanou do vyřezaného důlku.

Upozornění

Sadu skleněnek i hrací kuličku si pořídíte v Městském informačním centru na náměstí Míru nebo v Městském muzeu a galerii, v Chatě Rosnička či v Občerstvení Plechárna.

Kde zaparkovat

U rybníka jsou tři parkoviště.

Možnost občerstvení

V areálu je k dispozici Chata Rosnička nebo Občerstvení Plechárna.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více