Rozhledna Semenec

Týn nad Vltavou, Písecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Jednu z nejmenších rozhleden v České republice najdete na západním okraji Týna nad Vltavou. Vznikla ve 30. letech minulého století na místě bývalého dřevěného altánu. Je vysoká pouhých 7 metrů.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. srpna 2021

Těště se na nádherný výhled na údolí Vltavy

Betonová rozhledna Semenec jse nachází na skalnatém výběžku (439 m n.m.). Dříve tu bývalo popraviště. Půjdete po spirálovitě točitých 21 schodech. Z vyhlídkové plošiny 4 metry nad zemí vám dopřeje pohlédnout na město a údolí řeky Vltavy. Nejlepší podmínky jsou v zimě a na jaře, kdy není v okolí olistěná vegetace.

foto: tnv.cz

Je zde i Přírodovědné muzeum Semenec

U rozhledny objevíte Přírodovědné muzeum Semenec. Čekají vás přírodní sbírky, které jsou propojeny s herními a naučnými prvky. Děti díky tomu prozkoumají zblízka a zábavnou formou přírodu. V parkovém areálu si odpočinete, pohrajete a uvidíte řadu druhů domácích i cizokrajných bylin a dřevin. Jsou tu vystavené ukázky hornin a zkameněliny. Můžete si adoptovat strom.

Občerstvení

V Týnu nad Vltavou například v Zámecké restauraci.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Autem dojedete až k rozhledně, parkoviště je přímo u ní.

Procházka k rozhledně

Můžete zaparkovat i na parkovišti Tyršova a půjdete Tyršovou ulicí kolem sokolovny, kde zahnete doleva. Napojíte se na ulici Alej Míru po červené turistické značce. Budete se pohybovat krásnou alejí, lípy jsou až sto let staré. Vysadili je tady na počest belgické princezny Stefanie, když se vdávala za korunního prince Rudolfa Habsburského. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále

Vydejte se po jedné z naučných stezek
U paty rozhledny začínají hned dvě naučné stezky. Můžete se vydat na 5 km dlouhý okruh Naučná lesní stezka Semenec s deseti zastaveními. Stezka z Týna na Onen Svět k Langově rozhledně je nejdelší naučnou stezkou v republice (66 km).

Základní údaje

Kontaktní údaje

Týn nad Vltavou
Týn nad Vltavou
385 772 301
infocentrum@tnv.cz
tnv.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • romantické cestování
 • Příroda
 • Rozhledny
 • Procházka
 • úžasná místa
 • pro dva
 • pro seniory
 • Romantická místa
 • se psem
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.