Rozhledna Ládví u Kamenice

Kamenice, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Jiří Sedláček

Hledáte-li poblíž Prahy místo pěkných rozhledů, vydejte se na jihovýchod k obci Kamenice. Jen kousek odtud, mezi obcí Ládví a osadou Ládeves se vypíná ocelový stožár mobilního operátora, který zároveň slouží jako vyhlídková věž.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Na obzoru Posázaví!

Rozhlednu stojí na úpatí kopce Vlková. Již zdálky vás přivítá typizovaná konstrukce v podobě tubusu, který ovíjí točité schodiště. Celková výška stožáru činí 45 metrů, vyhlídková plošina se nachází 45,3 metru nad zemí. Z míst, kam vás přivede 150 schodů, se nabízí výhled jižním směrem, především na Posázaví. Výhledu západním směrem brání kopec Vlková. 

Po staré Benešovské, nebo po dálnici?

K rozhledně se můžete vydat z obce Kamenice. Od zastávky příměstské integrované dopravy „Kamenice-Ládví“ vede asfaltová cesta se souběžně modře značenou turistická trasou. Od zastávky vás k místu výhledů přivede cesta dlouhá necelý kilometr. 

Parkování

K rozhledně můžete přijet i vozem. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Mezi Kamenicí, Krhanicemi, Jílovým u Prahy a Týncem nad Sázavou se rozkládá Hornopožárský les. Místo nabízí krásnou přírodu, řadu skal a zajímavých míst, mezi nimi nejvyšší vrch Hornopožárského lesa, Gryblu (514 m n.m.). Poblíž jejího vrcholu se nalézají pozůstatky tvrziště keltského původu. Pokud je vaším koníčkem lezectví, můžete využít řadu kamenů, tzv. boulderů, které se v tomto lese nachází. Jejich podrobnou mapu najdete na www.tomash.net/pozary/index.htm. Při silnici z Kamenice do Těptína můžete spatřit Ringhofferovu hrobku s odlitkem sochy od Josefa Václava Myslbeka. Tato Myslbekova plastika je považována za druhou nejvýznamnější po soše sv. Václava na Václavském náměstí v Praze.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Technické památky
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.