Kolowratská věž

Zruč nad Sázavou, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Ve Zruči nad Sázavou se můžete na Kolowratskou věž. Čekají vás expozice v každém patře a nakonec krásný výhled na celý zámecký areál. Věž je součástí zámeckého areálu.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Ve věži jsou střílny

Středověká věž je vysoká 20 metrů, má průměr 11 m. Po vnějším obvodu věže uvidíte 15 střílen, v každém patře jich je pět. Střílny se doširoka rozevírají. V některých se dochovaly dřevěné podpěry pro palné zbraně. Hláska hradní stráže ve středověku sloužila i jako skladiště zbraní.

V každém patře na vás čeká expozice

Po kompletní rekonstrukci z roku 2015 uvidíte expozici zbraní. Každé patro se představí interaktivně a hravou formou se seznámíte s historií, dobovými nástroji a zbraněmi, které sloužily ve středověku na obranu hradu. Z vrcholu věže se otevře pohled na zámecký areál. V prvním patře je panská kovárna z roku 1914. Můžete si potěžkat osmikilové kladivo. V dalších patrech si prohlédnete dobové fotografie.

Zámecký areál jako na dlani

Na věž půjdete vzhůru po 79 schodech dřevěného schodiště. Než dojdete na vrchol, projdete čtyřmi patry se zmíněnými expozicemi. Nahoře se ocitnete na úrovni vzrostlých stromů zámeckého parku. Stromy vám pomohou poznat informační tabule. Je odtud hezký výhled.

Tipy na ubytování

Prohlídka je zajímavá i pro děti

Dětem se bude na věži líbit. Mohou prolézt tajnou stěnou, skládat znaky rodů nebo sestavovat z písmenek odpovědi na otázky. K dispozici jsou i puzzle a haptická skříň.

Vlakem na Kolowratskou věž

Vlaková stanice ve Zruči nad Sázavou je vzdálena necelých 900 metrů. Trasa na mapě

Občerstvení

K dispozici je Kavárna ZRUČné dobroty.

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete ve Zručském dvoře. K věži je to z parkoviště 300 m.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Vydejte se do Království panenek
Na zámku je mimo jiné umístěna stálá expozice Království kostiček a panenek. Prohlédnete si panenky staré porcelánové, papírové, látkové, celuloidové i nové.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou
327 531 329
infocentrum@mesto-zuc.cz
mesto-zuc.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • Rozhledny
 • když prší
 • Architektonické památky
 • romantické cestování
 • pro dva
 • Procházka
 • úžasná místa
 • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.