Rozhledna Kuníček

Petrovice, Orlická přehrada, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: centralbohemia.cz

Kuníček, železná rozhledna s kamennou podestou se nachází asi dvě desítky kilometrů od Sedlčan ve Středočeském kraji. Najdete ji na východním úpatí kopce Hodětín, poblíž stejnojmenné vesnice.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Rozhledna, kde na vás neprší

Rozhledna, která je zároveň vysílačem mobilních operátorů, stojí v nadmořské výšce  551 m. Sahá do výšky 60 m, krytá vyhlídková terasa je umístěna ve výšce 36,6 m a vede na ni 187 schodů. Prvních 34 vás přivede na první plošinu a dalších 153 pak na vyhlídkový ochoz. Vyhlídkové místo vám umožní nádherné kruhové pohledy na Českou Sibiř, střední Povltaví, Brdy či Šumavu.

Za výhledy z Petrovic

K rozhledně se dostanete z Petrovic, odkud zamíříte západním směrem do osady Kuníček. Zkraje vsi je odbočka vlevo, která směřuje přes louku asi 200 metrů k cíli. Asi 500 m od rozhledny se rozkládá přírodní parkoviště.

Poloha na mapě

Tipy na ubytování

Tip na výlet

Z Kuníčku se můžete vydat po stopách mlýnů v okolí Petrovic. Najdete jich zde hned několik. Většina z nich má soukromého majitele, ale objekty stojí za podívanou. Na potoku Brzina leží například mlýny Mikyškův, Petrovický, Peštův, Červený či Foudův. Na potoce Heřman najdete mlýn U Michala, Přiválek či třeba Míkův mlýn, a na Barovském potoce se nachází Hradilův, Jedličkův, Oběnský mlýn a mlýn U Bardů.  Z Petrovic vede také naučná stezka, která zde začíná i končí. Je dlouhá 27 km a najdete na ní 20 informačních tabulí. Provede vás také okolo některých z výše uvedených mlýnů a jejím zastavením s číslem 20 je právě rozhledna Kuníček. Mezi vesnicí Kuní a Kuníček pak vede asi 2 km dlouhá křížová cesta se symboly vytesanými do kamenů, typických pro zdejší krajinu.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Technické památky
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.