Tobiášův vrch

Jesenice, Džbán, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Vyhlídka věž Tobiášův vrch, která je součástí vysílače mobilního operátora, stojí asi 2 km od tak zvané Jesenické křižovatky, kde se protíná silniční tah Praha – Karlovy Vary a Žatec – Plzeň. Svým návštěvníkům nabízí krásné daleké výhledy.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Na vrcholu rozhledny na vás čeká šest nápověd

Železná rozhledna stojící ve výšce 484 m. n. m., která umožňuje ojedinělé výhledy na Rakovnickou a Jesenickou pahorkatinu, pohoří Džbán, Doupovské a Krušné hory, je vysoká celkem 47,6 m, její vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25,7 m a vede k ní 137 schodů. Na ochozu je pro snazší orientaci návštěvníků umístěno šest informačních tabulí. Na místě si můžete zakoupit pohlednice ze série Rozhledny ČR, turistickou známku č. 943, získat můžete také turistickou vizitku.

Důležitý orientační bod - Jesenická křižovatka

Přístup k rozhledně je možný od „Jesenické křižovatky“, po silnici směřující na Jesenici. Asi po jednom kilometru odbočíte vlevo a po cestě, kterou vede zelená a modrá turistická značka, dojdete asi po 300 m k cíli. Při cestě vlakem půjdete od železniční stanice Kosobody, odkud je trasa dlouhá asi 4 km. 

Rekreační možnosti v blízkosti Tobiášovu vrchu

Nedaleké městečko Jesenice, které je od rozhledny vzdáleno asi 5 km, se rozkládá v nejzápadnějším cípu Středočeského kraje, přímo na rozhraní s krajem Plzeňským a také Ústeckým. Původně významná trhová ves, později povýšená na město, je v současnosti oblíbenou rekreační oblastí, zejména pro množství rybníků a rozsáhlých lesů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydáte-li se do nedaleké Jesenice, můžete si tu prohlédnout dominantu města, kterou je farní kostel sv. Petra a Pavla, zajímavá je barokní budova fary a secesní budova bývalé školy. Navštívit tu můžete Vlastivědné muzeum, v jehož sbírkách uvidíte předměty dokumentující historii, současnost a také přírodu Jesenické oblasti. Součástí je velice zajímavá historická expozice nazvaná „Stará jesenická lékárna“, kde si můžete prohlédnout její originální původní vybavení.

Štítky

  • Poznávací
  • Příroda
  • romantické cestování
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Romantická místa
  • pro seniory
  • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.