Rozhledna Kožova hora

Pletený Újezd, Kladensko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Rozhledna Kožova hora se rozkládá na mírném, stejnojmenném skalnatém návrší, nacházejícím se v lese. Ze zasklené vyhlídky vám nabídne příjemné a pěkné výhledy do zdejšího kraje nejen za pěkného počasí, ale i v zimě.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Letadla tu máte na dosah

Na ochoz rozhledny, která byla zpřístupněna již v roce 1930, vás přivede 131 schodů. Zasklená vyhlídková plošina z výšky 31 m nabízí výhled na Kladno, pěkně je odsud vidět Křivoklátská vrchovina, Brdy, hora Říp či zříceninu hradu Hazmburk, spatřit můžete i západní část Prahy s letištěm Václava Havla. Startující a přistávající stroje tu máte téměř nad hlavou a zdají se být téměř na dosah. A protože v blízkosti Kožovy hory, lidově zvané „Kožovka“, se u obce Velká Dobrá nachází malé letiště, můžete zde sledovat i provoz ultralehkých letadel. 

Z rozhledny jste během chvíle v příjemné restauraci

Přízemní část objektu byla po roce 1948 přebudována na výletní restauraci, která se záhy stala velice vyhledávanou a oblíbenou. Restaurace má celoroční provoz a jejím otevíracím hodinám jsou přizpůsobeny i návštěvní hodiny rozhledny. V letní sezóně můžete posedět na venkovní terase s výhledem do přírody. Návštěvníkům, kteří přijedou na kole, slouží venkovní stánek s rychlým občerstvením.

Vlakem nebo pěšky na rozhlednu

Z Kladna od vlakového nádraží vás na rozhlednu zaveden modrá značená trasa. Délka trasy: 3,7 km. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Jak na rozhlednu a parkování

K rozhledně vás přivede odbočka vpravo ze staré karlovarské silnice směřující z Prahy na západ. Zaparkovat můžete přímo u rozhledny.

Provozní doba

Vyhlídková věž je součástí budovy restaurace a tak je přístupná celoročně od 11.00 do 23.00 hod.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zamiřte do obce Lány, kde se rozkládá přechodné a letní sídlo hlavy našeho státu, zámek Lány. Na místním hřbitově pak najdete hrob prezidenta T. G. Masaryka a jeho ženy Charlotty. V obci si můžete připomenout Pražsko-lánskou koněspřežnou dráhu, která byla druhou úzkorozchodnou koněspřežnou železnicí v Evropě, vidět zde můžete budovu původního nádraží a mezi i Píněmi a Brejlem si pak prohlédnout nejzachovalejší pozůstatky železničního spodku. Milovníci rychlých kol by si neměli nechat ujít zdejší Muzeum sportovních vozů, kde jsou k vidění závodní a sportovní automobily od 20. let minulého století až po současnost, včetně vozů F1 stáje Prost či Jordan.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.