Rozhledna Dalibor

Zaječí, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Autor fotky: RomanM82 CC BY-SA 3.0

U obce Zaječí na Břeclavsku si můžete užít pohled z rozhledny Dalibor. Tyčí se na kopci Kalvárie (262 m n. m.) nad Vinařstvím U Kapličky.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Nad Vinařstvím U kapličky

Vinařství U kapličky určitě znáte. Natáčel se zde film Bobule. Na kopečku Kalvárie v Milovické pahorkatině můžete vylézt na rozhlednu Dalibor. Zděná věž je vysoká 11 m a postavit ji tu nechali majitelé vinařství. Do dáli září svou bělobou. Na vyhlídkovou plošinu v osmi metrech budete stoupat po třiceti poměrně strmých ocelových schodech.

Uvidíte vinice i Pálavu

Čeká vás nádherný pohled na Pálavu a vodní nádrž Nové Mlýny. Uvidíte vinice, obec Zaječí a další vinařské vesničky. Dohlédnete k lednickému Minaretu, spatříte Sirotčí hrádek a rozhlednu na Přítlucké hoře. Jsou vidět i komíny jaderné elektrárny Dukovany.

V kapličce je socha sv. Urbana

V sousedství rozhledny se nachází kaplička, kterou dal majitel vinařství vystavět už v roce 2007. Můžete nahlédnout dovnitř. Uvidíte dřevěnou sochu sv. Urbana – patrona vinařství. Legenda vypráví, že se Urban ukryl před pronásledovateli ve vinici a zachránil si tím život. Sošku vyřezal lidový řezbář Jaroslav Buncko.

U kapličky jsou lavice a stoly. Můžete si zde dopřát příjemného pikniku.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Ve Vinařství U kapličky navštivte restauraci Retro Gril. Další možností je vzdálenější restaurace Nosreti, kam se dostanete po 1 km od rozhledny.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na Parkovišti U kapličky. K rozhledně se dostanete od parkoviště po žlutě značené trase. Je to pouhých 250 m.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Rozhledna Maják
Můžete se vydat na výlet na Přítluckou horu. Tam se tyčí pro změnu  dřevěná rozhledna Maják. Z výšky 21 m budete pozorovat přilehlé vinice, Pálavu, přehradu, Lednicko-valtický areál a dohlédnete k rakouským Alpám.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více