Rozhledna Dalibor
Zaječí, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
9/10
Autor fotky: RomanM82 CC BY-SA 3.0

U obce Zaječí na Břeclavsku si můžete užít pohled z rozhledny Dalibor. Tyčí se na kopci Kalvárie (262 m n. m.) nad Vinařstvím U Kapličky.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Nad Vinařstvím U kapličky

Vinařství U kapličky určitě znáte. Natáčel se zde film Bobule. Na kopečku Kalvárie v Milovické pahorkatině můžete vylézt na rozhlednu Dalibor. Zděná věž je vysoká 11 m a postavit ji tu nechali majitelé vinařství. Do dáli září svou bělobou. Na vyhlídkovou plošinu v osmi metrech budete stoupat po třiceti poměrně strmých ocelových schodech.

Uvidíte vinice i Pálavu

Čeká vás nádherný pohled na Pálavu a vodní nádrž Nové Mlýny. Uvidíte vinice, obec Zaječí a další vinařské vesničky. Dohlédnete k lednickému Minaretu, spatříte Sirotčí hrádek a rozhlednu na Přítlucké hoře. Jsou vidět i komíny jaderné elektrárny Dukovany.

V kapličce je socha sv. Urbana

V sousedství rozhledny se nachází kaplička, kterou dal majitel vinařství vystavět už v roce 2007. Můžete nahlédnout dovnitř. Uvidíte dřevěnou sochu sv. Urbana – patrona vinařství. Legenda vypráví, že se Urban ukryl před pronásledovateli ve vinici a zachránil si tím život. Sošku vyřezal lidový řezbář Jaroslav Buncko.

U kapličky jsou lavice a stoly. Můžete si zde dopřát příjemného pikniku.

Občerstvení

Ve Vinařství U kapličky navštivte restauraci Retro Gril. Další možností je vzdálenější restaurace Nosreti, kam se dostanete po 1 km od rozhledny.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na Parkovišti U kapličky. K rozhledně se dostanete od parkoviště po žlutě značené trase. Je to pouhých 250 m.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Rozhledna Maják
Můžete se vydat na výlet na Přítluckou horu. Tam se tyčí pro změnu  dřevěná rozhledna Maják. Z výšky 21 m budete pozorovat přilehlé vinice, Pálavu, přehradu, Lednicko-valtický areál a dohlédnete k rakouským Alpám.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zaječí

Štítky

 • Poznávací
 • Příroda
 • Romantické cestování
 • Výlety
 • Pro rodiny s dětmi
 • Pro rodiče s dětským kočárkem
 • Cestování se psem
 • Vyhlídky
 • Pro dva
 • Pro seniory
 • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více