Farmapark Soběhrdy

Soběhrdy, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Jen 30 km od Prahy a 7 km od Benešova najdete v obci Soběhrdy zábavný Farmapark se zoologickou zahradou. Strávíte zde den v dokonalém souladu s přírodou.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. března 2021

Farmapark chová řadu zvířat

Evropa, Amerika, Afrika, Austrálie a Asie jsou světadíly, které mají díky zde chovaným zvířatům ve Farmaparku zastoupení. Uvidíte tu různé druhy ovcí, koz, koňů a poníků. Spatříte skotský náhorní skot, velbloudy, vodního buvola, muflona, lamu, kachničku, prasátka, vysokohorské krávy, ale také klokana, černou labuť, pštrosa a řadu dalších pozoruhodných druhů. Celkem zde poznáte kolem 250 zvířat. Mnohá z nich jsou krotká a můžete je s chovatelem krmit. U pokladny zaplatíte za krmení poplatek a dostanete na ruku náramek, aby vás chovatelé mohli identifikovat.

foto: farmapark.eu

Užijte si nepřeberné množství atrakcí

Desítky atrakcí ve Farmaparku budou vaše děti bavit. Některé je možné využít v rámci vstupného, za jiné se platí pár korun navíc. Poplatky jsou za Tubingovou dráhu, Farmu s vozy Jeep, Plovoucí kruhy a za Farmu vláček. V rámci vstupného si užijete lanovou houpačku, lanové hřiště, hranolkoviště. Potěší vás vodní svět, pískoviště, mraveniště, skákací hrad, nafukovací trampoliny. Projedete se na traktůrcích, prolezete loď Kubík. Projít můžete přírodní stezkou, užít si hřiště klokánek, pouhoupat se v odpočinkových sítích, vyzkoušet tobogány a kropítko. Hodně atrakcí je umístěno ve vnitřních prostorách a můžete je tedy využít za každého počasí.

foto: farmapark.eu

Občerstvení

Po celém Farmaparku jsou umístěné stánky s občerstvením, kde si každý přijde na své. Je tu Palačinkárna, Farma gril, Farma snack, v horní části areálu najdete jídelnu s venkovní terasou. Grilovací koty se nacházejí i na břehu rybníka. Strategicky jsou umístěné u dětských hřišť, aby se děti mohly během přípravy jídla zabavit.

foto: farmapark.eu

Upozornění

Je dobré pořídit si plánek Farmaparku. Je v něm přehled dětských atrakcí, zvířat i jídelní lístky gastro provozů areálu.

Kde zaparkovat a přístupnost

Farmapark má své vyhrazené parkoviště pro návštěvníky. Z parkoviště je do areálu vzdálenost jen pár metrů.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Zámek Konopiště je velkým lákadlem
Necelých 10 km od Soběhrd se nachází Zámek Konopiště. V rámci prohlídek můžete navštívit reprezentační a hostinské místnosti s loveckými trofejemi. Prohlédnete si zbrojnici s pozoruhodnou sbírkou zbraní, kapli, unikátní historický výtah i obytné místnosti rodiny Františka Ferdinanda d'Este, který zámek svého času vlastnil. Za pozornost stojí nádherný park s růžovou zahradou, který se rozkládá na ploše 340 ha. Kromě domácích dřevin zde uvidíte i exotické druhy. Parkem vedou tři naučné stezky. Vaše děti potěší pohled do medvědária. Žije zde vzácný medvěd ušatý himálajský.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Soběhrdy
777 920 000
obchod@hscz.info
www.farmapark.eu

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Zabávní parky
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Dětská hřiště
  • pro vozíčkáře
  • zoo a minizoo
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.