Prohlídka porcelánky v Nové Roli - poznejte tajemství porcelánu

Nová Role, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10

Chcete vědět, jak se vyrábí český porcelán? Můžete navštívit Návštěvnické centrum Thun 1794 a Muzeum porcelánu v Nové Roli v Karlovarském kraji.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. dubna 2021

Příběh porcelánu v přímém přenosu

Nechte se provést příběhem porcelánu. Za doprovodu průvodce se vydáte na prohlídku výrobního areálu Porcelánky v Nové Roli. Seznámíte se s těžbou kaolinu a výrobou českého porcelánu. Čeká vás trasa přes vzorkovnu až do samotného výrobního procesu. Na vlastní kůži zažijete jak se vyrábí kvalitní český porcelán. Trasu zpestřuje film o prezentaci výroby a finálních produktů.

foto: fabrikatour.cz

Skvělé zázemí Návštěvnického centra

Porcelánová zastávka - vstupní brána Návštěvnického centra poskytuje zážitkové služby pro návštěvníky. V Porcelánové zastávce si prohlédnete expozici Příběh porcelánu a nově Muzeum porcelánu. Součástí centra je i Porcelánová školička a venkovní dětský koutek. Venkovní klidové prostory jsou zázemím pro cyklisty a pěší turisty.  K dispozici jsou samozřejmě i toalety a informační centrum s prodejem vstupenek na prohlídku výroby porcelánu.

Stoleté jubileum porcelánu

V Muzeu porcelánu si ke stoletému jubileu (1921 - 2021) porcelánky prohlédnete speciální kolekci váz s unikátními glazurami. Uvidíte průřez porcelánových výrobků, vyrobených v Nové Roli za sto let.

Tipy na ubytování

Porcelánová školička pro děti i dospělé

Doporučujeme navštívit Porcelánovou školičku. Zážitkový program je určený pro všechny, kteří rádi tvoří a chtějí si vytvořit vlastní originál. Hrneček si můžete ozdobit dekorativními tisky v otevíracích časech expozice a muzea. Dekorace navazují na prohlídku porcelánky, největšího výrobce porcelánu v České republice Thun 1794 a.s. v Nové Roli.

V podnikové prodejně si můžete zakoupit porcelánové suvenýry.

Kde se občerstvit

V Nové Roli najdete např. restauraci U Petra v Nádražní ulici.

Parkování a přístupnost

U návštěvnického centra jsou parkoviště. Návštěvnické centrum se nachází v areálu porcelánky, cca 300 metrů od cyklostezek, vlakového a autobusového nádraží a turistické značené trasy.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Expozice Holky z porcelánu
Můžete si zajet také do porcelánky v Klášterci nad Ohří. Nachází se tam expozice Holky z porcelánu. Exkurzi zahájíte v recepci, půjdete do firemní vzorkovny a dostanete se až do výrobního procesu porcelánu. Pro dětské návštěvníky je připravena i zde Porcelánová školička. Malí návštěvníci si mohou vyzkoušet práci dekoratérů a ozdobit si sami porcelánový výrobek.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.