Muzeum Fatamorgana Františkovy Lázně

Františkovy Lázně, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10
Autor fotky: fatamorgana-museum.cz

Speciální muzeum Fata Morgana v Ruské ulici ve Františkových Lázních je plné iluzí. Vstoupíte do nereálného světa, který vás však rozesměje a pobaví.

Autor článku: Petr Kouba, 19. října 2020

Díky přeludům budete jako ve snu

Pojem fata morgana představuje složitý optický jev. Dochází při něm k lomu světla na vzduchových vrstvách s anomálně rozloženou hustotou. Jev umožňuje za hodných podmínek vidět předměty pod obzorem. Tak vznikají přeludy, klamné představy. A právě na nich je založeno speciální muzeum Fata Morgana ve Františkových Lázních.

foto: fatamorgana-museum.cz

Zažijete skutečně nevšední iluze

V muzeu Fata Morgana můžete nechat mámit své smysly neuvěřitelnými 3D obrazy. Tady se nudit určitě nebudete. Můžete se zde například utkat s guru východních bojových umění Jackie Chanem. Proletíte se nad ulicemi Prahy. Posadíte se před orlojem na Staroměstském náměstí. Můžete žasnout nad „živými“ obrazy nebo se rovnou proměnit v obra. Můžete dokonce sami vstoupit do obrazu. Fotograficky se můžete sami propojit s exponáty. Odnesete si odtud zajímavé fotky, které vám vaše mámení smyslů připomenou i po návratu domů.

foto: fatamorgana-museum.cz

Občerstvení

V centru Františkových Lázní, kde se budete pohybovat, je řada možností k občerstvení. Například Restaurace Beethoven, Restaurace a kavárna Sadová nebo Restaurace U Fausta.

Přístupnost

Objekt muzea Fata Morgana v Ruské ulici spadá pod pěší zónu. Dojdete do ní z centrálního parkoviště pěšky. Z Klostermanovy ulice se napojíte na Františkovu promenádu, tou půjdete na Náměstí Míru a pak ulicí Národní, která do Ruské ulice ústí. Celková vzdálenost až k muzeu je zhruba 800 m.

Parkování

Parkování ve Františkových Láních v lázeňské zóně není úplně jednoduché. Nejlépe zaparkujete na centrálním parkovišti v Klostermanově ulici. Platí se tu 30 Kč za hodinu.

Poloha na mapě

 

Tip na výlet

Z muzea do krásného vodního světa
Františkovy lázně jsou známé mimo jiné luxusním areálem Aquaforum. Od muzea Fata Morgana je vzdálen pouhých 620 m, dojdete k němu z Ruské ulice přes Sady Bedřicha Smetany kolem Divadla Boženy Němcové. Aquaforum vám určitě poskytne odpočinek a uvolnění v jakémkoliv počasí. Bazény mají teplotu 28 stupňů. Čekají vás skluzavky, relaxační bazén s vodními atrakcemi, plavecký bazén, dětský bazén, venkovní rekreační bazén, venkovní dětský bazén, vnitřní whirlpool, celoroční venkovní whirlpool, vodní jeskyně. Osvěžení najdete i ve Snack baru nebo restauraci.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ruská 433
Františkovy Lázně 35101
+420 358 880 016
info@fatamorgana-museum.cz
fl.fatamorgana-museum.cz/

Štítky

  • Rodinné
  • Zabavní centra
  • Muzea
  • když prší
  • Lázně
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Zábavné
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.