Lanové bludiště Opičárna

Ostravice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Chcete si užít zábavu v korunách stromů a připadat si chvíli jako opice? Navštivte Horský lanový park Opičárna. Nachází se v Ostravici pod Lysou horou. Jde o netradiční typ lanového parku.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. srpna 2020

K dispozici budete mít šest aktivit

Opičárnu najdete v Ostravici nedaleko parkoviště v rekreační oblasti Sepetná pod Lysou horou. Mezi stromy v Horském lanovém centru Opičárna objevíte atraktivní plejádu aktivit pro všechny věkové kategorie. K dispozici je celkem 6 tras a atrakcí.  

foto: opicarna.cz

1. Šimpanz - lanové bludiště
V lanovém parku se speciálním uspořádáním je 46 překážek. Nejsou v řadě za sebou. Obtížnost je lehká až středně těžká. Můžete projít jen ty, které si vyberete. Bludiště obsahuje tři lanovkové sjezdy a jeden závěrečný, 50 m dlouhý sjezd. Jistit se budete sami pomocí dvou karabin. Inteligentní jištění vám nedovolí spadnout.

2. Makak – zážitková cesta
Čeká vás zdolávání 16 překážek až ve výšce 8 m střední obtížnosti. Těšte se na nové zážitky. Třeba jízdu na saních ve vzduchu mezi stromy. Jistíte se sami. Cesta končí 50 m dlouhým sjezdem.

3. King Kong – náročné bludiště
Překážek je 17 ve výšce až 9 m. Jde o nejtěžší překážky, nemusíte projít všechny. Jistíte se sami. I zde vás čeká 50 m dlouhý sjezd.

4. Tandemová trasa
Překážek je 11 ve výšce až 6 m a jsou středně těžké. Trasu musíte projít ve dvou. Musíte spolu komunikovat, pomáhat si. Můžete zde otestovat svůj kamarádský či partnerský vztah. Každý se jistí sám.

5. Vertikální překážky – dvě atrakce
Budete se pohybovat až ve výšce 11 – 15 m.  Jistí vás instruktor na laně.
Jakobův žebřík jsou dvě klády zavěšené nad sebou s rozestupy, které se zvětšují. Půjdete ve dvojici, vyzkoušíte týmového ducha a vymyslíte svou strategii.Lezení na stromy je atrakcí se speciálním zážitkem. Po různých chytech polezete 15 m vysoko na strom. Chyty jsou různě barevné, můžete zvolit pro sebe nejvhodnější obtížnost.

6. Lemur – nízké bludiště
Tato atrakce je určená pro děti od 3 let. Překážek je 9 a jen ve výšce 1 m. Jištění je formou záchrany a dopomoci druhou osobou, nejlépe rodičem. Můžete lézt opakovaně. Děti budou vybaveny přilbou.

Občerstvení

V areálu si můžete koupit balenou vodu a oplatku. Najíst se můžete v Restauraci Sluníčko, která je ve stejnojmenném penzionu na Sepetné otevřená i pro veřejnost a v létě má k dispozici terasu s krásným výhledem. V recepci si koupíte nanuky.

Parkování a přístupnost

Automobil máte množnost zaparkovat na parkovišti Pod Lysou horou. K parkovišti v rekreační oblasti Sepetná pojedete s centra Ostravice, na světelné křižovatce se vydáte nahoru směrem na penzion Sluníčko.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Relaxcetrum Sepetná nabízí koupání po celý rok
Po návštěvě Lanového bludiště Opičárna se můžete jít vykoupat do Relaxcentra Sepetná. Ve výšce 550 m n.m. je zde k dispozici nerezový bazén. Na délku měří 20 m. Můžete si zaplavat, relaxovat na masážní lavici, pod vodním chrličem, ve vířivce nebo parní kabině. Pro děti tu mají přichystané brouzdaliště se skluzavkou a 90 m dlouhý tobogan. Venku v areálu je koupaliště Sluníčko, které aktuálně prochází rekonstrukcí.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.