Plzeňské historické podzemí

Plzeň, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10

Plzeňské podzemí tvoří systém dvou až třípatrových chodeb a stovky studní pod historickým centrem města. Systém byl vybudován ve 14. století a je dlouhý 13 km.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2021

Podzemí můžete vidět při prohlídce s průvodcem

Prohlídkový okruh podzemí, do něhož se vchází z Pivovarského muzea, je dlouhý 800 m. Seznámíte se s funkčností podzemí. Poznáte život pod městem a tajemství autentických nálezů a zákoutí, které labyrint ukrývá. Exponáty a vystavené nálezy vám přiblíží historii města a každodenního života středověkých obyvatel. Projdete kolem 20 studní. Prohlédnete si výběr z rozsáhlých nálezů skla, keramiky a kamenných a dřevěných předmětů, nalezených v zasypaných studnách. Uvidíte repliku vodního kola v expozici vodárenství, expozici knihtisku a kamenné fragmenty ze zbouraných domů.

foto: prazdrojvisit.cz

Zavítejte do Pivovarského muzea

Unikátní muzeum vás pohltí svou středověkou atmosférou. Najdete ho ve Veleslavínově ulici v centru Plzně. Je umístěno v původním právovárečném domě z 15. století. Expozice, kterou si můžete prohlédnout, přibližuje nejstarší historii města, rozvoj řemesel, vznik a rozmach cechů, počátky a vývoj pivovarnictví, sladovnictví, bednářství, povoznictví a pohostinství. Projdete sladovnou, takzvaným hvozdem, valečkou, laboratoří a sklepy s lednicí. Prohlédnete si pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví a další sběratelské kuriozity.

foto: prazdrojvisit.cz

A kde se občerstvit?

Rozhodně nesmíte zapomenout navštívit některou z originálních restaurací Plzeňského Prazdroje. Vybrat si můžete z několika restaurací: TankBar a restaurace Na Spilce, Formanka či z dalších restaurací v centru města. 

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete u muzeua v ulici Veleslavínova. Parkování je placené. Zobrazit na mapě

Poloha na mapě

Kam na výlet

Vydejte se na Černou věž
V Plzni můžete vystoupat na Černou věž. Hranolová vodárenská věž s jehlanovou střechou má pět pater a je součástí staré vodárny, která byla postavena v první polovině 16. století. Prohlédnete si část čerpacího stroje z roku 1847, komory pro vodní sloupy nebo repliku vodního kola pohánějícího vodní stroje. Věž je součástí prohlídky historického podzemí. Nadzemní část věže slouží jako multifunkční prostor, ve kterém se nachází galerie moderního umění, muzeum věnované významné plzeňské rodině Škodů, prodejna šperků a tetovací salon.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Veleslavínova 58
Plzeň 30100
724 618 375
podzemi@plzenskepodzemi.cz
plzenskepodzemi.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Naše tipy
  • Architektonické památky
  • Výlety
  • pro dva
  • Podzemí
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.