Pivovarské muzeum Plzeň

Plzeň, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pivovarské muzeum v Plzni je největším muzeem svého druhu u nás, jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě. Představí vám kompletní vývoj pivovarnictví. Nachází se v domě, který již při založení města získal takzvané várečné právo. V roce 1959 zde bylo otevřeno první specializované pivovarské muzeum na světě.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. září 2020

Nechte se pohltit příběhem piva od starověku po současnost

Během prohlídky Pivovarského muzea v Plzni se seznámíte s historií vaření a konzumace piva. Srdcem muzea je unikátní pozdně gotická sladovna, kde se připravoval slad, jako základní surovina pro výrobu piva. Prohlédnete si jednotlivé prostory, jako je humno, hvoz a valečka.  Dozvíte se, že sladovníci na humně obilí máčeli a nechávali vyklíčit, aby se na valečce mohlo odležet a následně na hvozdě upražit.  Mimo to ještě  uvidíte další poutavé expozice – pivovarskou laboratoř, bednářskou dílnu, ale i rozsáhlou sbírku pivních nádob a kuriozit a na závěr můžete sejít do sklepa prohlédnout si  podzemní lednici a ležácký sklep, kde kvasilo a zrálo pivo.  

Na zdraví!

Pivovarské muzeum bez hospody si lze těžko představit. Jedna z expozic vás vtáhne do typické plzeňské hospody z období 1. republiky s jedinečnou atmosférou. Bylo by divu, kdybyste přitom všem nedostali chuť na sklenku pravého plzeňského piva. A tak pro vás bude určitě dobrou zprávou, že ke každé vstupence dostane návštěvník starší 18 let jednu pivenku, tedy poukaz na pivo. To si pak může vychutnat v několika tradičních plzeňských pivnicích, například v sousedním šenku Na Parkáně. 

foto: prazdrojvisit.cz

Z muzea do pivovaru

Z Pivovarského muzea se můžete vydat na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde dokonce ochutnáte jedinečné nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell načepované přímo z dubového a ležáckého sudu.

Tipy na ubytování

Náš Tip. Pořiďte si vzpomínku na muzeum

Určitě si pořiďte i nezapomenutelnou fotografii u panelů, které jsou vyrobeny z historických pohlednic.

Kudy k muzeu?

Pivovarské muzeum se nachází jen pár minut chůze od náměstí Republiky, které se nachází v historickém centru města Plzeň. Je vzdáleno asi 15 minut chůze od pivovaru Plzeňský Prazdroj a za stejně dlouhou dobu k němu dojdete i od vlakového nádraží.

A kde se občerstvit.

Rozhodně nesmíte zapomenout navštívit některou z originálních restaurací Plzeňského Prazdroje. Vybrat si můžete z několika restaurací: TankBar a restaurace Na Spilce, Formanka či z dalších restaurací v centru města. 

foto: prazdrojvisit.cz

Parkování

Zaparkovat můžete u muzeua v ulici Veleslavínova. Parkování je placené. Zobrazit na mapě

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pokud plánujete v Plzni poznat i jiné zajímavosti, vydejte se za poznáním do plzeňského historického podzemí, do zoologické zahrady či DINO parku. V létě se můžete vykoupat v nedaleké přehradě Hracholusky a užít si plavbu parníkem po její hladině.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více