Rozhledna Vysoká

Tachov, Český les, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: tachov-mesto.cz

Návštěvu západočeského Tachova zpestřete výstupem na pěknou rozhlednu. Nachází se na kopci Vysoká (564 m n.m.) nad městem.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. dubna 2021

Moderní vzdušná věž

Silueta rozhledny na kopci Vysoká v Tachově upoutá každého svým moderním vzdušným vzezřením. Je vysoká 25 m a na ochoz musíte vystoupat 150 schodů. Je to trochu adrenalin. Ze spirálovitě vedeného schodiště po obvodu ocelového tubusu uvidíte nejen do kraje, ale i pod sebe.

foto: tachov-mesto.cz

Výhled do kraje je odměnou

Ze zastřešené plošiny rozhledny dohlédnete na Vlčí horu, Přimdu, Rozsochu, hřeben Českého lesa a za dobrých podmínek i na Klínovec v Krušných horách.

foto: tachov-mesto.cz

Pomník pod Vysokou

Cestou k rozhledně po zelené se před cílem dostanete k bílému obelisku. Pomník připomíná husitskou bitvu u Tachova roku 1427. Pod ním je k dispozici vybetonované veřejné ohniště s grilem. Když si přinesete trochu dřevěného uhlí, můžete grilovat třeba uzeninu.

U rozhledny je dětské hřiště

U rozhledny je dětské archeologické hřiště s pískovištěm, skluzavkou a dalšími prvky.

Občerstvení

Jídlo a pití si vezměte na rozhlednu s sebou, žádný stánek tu není. Občerstvit se můžete ve Světcích v kavárně Světce.

Parkování a jak na rozhlednu

Auto zaparkujete ve Světcích u kraje silnice nebo u kavárny. Následně půjdete pěšky po zelené turistické značce 1 km až k rozhledně. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Zajímavost v okolí

Unikátní jízdárna ve Světcích
Ve Světcích, ve vašem výchozím bodě, spatříte unikátní historickou jízdárnu, druhou největší v Evropě. Zrekonstruovanou novorománskou stavbu si můžete prohlédnout s průvodcem, pokud svou návštěvu oznámíte v informačním centru.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.