Pivovar Rampušák

Dobruška, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Pivovar Rampušák

Je to zázračný zlatavý lektvar, který milují všichni muži i některé ženy. Zrozen v české krajině. Oceňován českými rodáky i lidmi po celém světě. Pivo! Tento mok se vaří i v městečku Dobrušce a proces výroby si můžete prohlédnout i vy v pivovárku v Dobrušce.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Vůně piva od pradávna

Dobruška měla právo várečné již od roku 1320. Tenkrát se zde pivo vařilo i v měšťanských domech a také v dříve větší budově radniční věže na náměstí F.L.Věka. Požáry ale tyto budovy zničily a proto muselo dojít k výstavbě nového pivovaru v Křovické ulici.

Prohlídka pivovaru Rampušák

Prohlídkové exkurze, které pivovar nabízí, Vás skutečně pohltí do děje výroby piva, které si budete moci i ochutnat v rámci prohlídky. Budete svědky celého tajného procesu. Uvidíte původní řemeslnou výbavu pro vznik piva. Okouzlí Vás nádherná sklepení s plnými sudy, která vedou pod skálou. Prohlídky jsou možné pro skupiny od 10. osob.

Posedíte v restauraci

Restaurace i s bowlingem je součástí pivovaru. V létě je otevřena letní terasa a pro děti je zde dětské hřiště.

Tipy na ubytování

Vlakem do pivovaru

Vlaková stanice v Drobrušce je vzádlena 1,2 km od vlakového nádraží. Trasa na mapě

Kudy a jak za pivem a parkování

Pivovar v Dobrušce leží v Křovické ulici č.p. 267. Od náměstí F.L.Věka Vás dělí necelých 500 m – tedy asi 5 minut chůze. Dovede Vás až k němu rovná udržovaná silnice. Nejbližší autobusová zastávka, kterou můžete využít, je Dobruška - Laichterova. Pivovar nemá samostatné vyhrazené parkoviště. Auto možno zanechat u brány, či po domluvě na dvoře pivovaru.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Na konci Křovické ulice se nachází Židovský hřbitov – klíč o něho si můžete vypůjčit v Informačním centru. Pokud bude Vaše putování směřovat od pivovaru zpět k centru, neměli byste minou starou kovárnu a kostel sv. Václava.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.