Pivečkův lesopark

Slavičín, Zlínsko a Luhačovicko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Ve městě Slavičín nedaleko Luhačovic objevíte krásné odpočinkové místo. Lesopark založila rodina Pivečkových už v roce 1936. Pivečkovi byli známí ševci a park měl sloužit zaměstnancům jejich obuvnického podniku. Rádi sem chodili odpočívat i ostatní obyvatelé města. Příjemnou atmosféru si můžete nyní vychutnat i vy s dětmi.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. března 2021

Po sametové revoluci byl lesopark zachráněn

Když v roce 1948 došlo ke znárodnění, zdálo se, že nejen Pivečkově podniku, ale též poklidnému lesoparku komunisté definitivně odzvonili. To se také na dlouhých 40 let stalo. Park jenom pustl. Naštěstí se vše změnilo po sametové revoluci. Park byl vrácen synovi zakladatele Janu Pivečkovi, který v roce 1990 přišel domů z emigrace. Došlo k revitalizaci území. Majitel začal podporovat mladé aktivní tvůrce v různých oblastech a oborech. Do obnovy Pivečkova lesoparku se zapojilo i město Slavičín.

Dřevěné sochy pro zábavu a odpočinek 

Pivečkův lesopark je chloubou města. Láká k návštěvě i turisty. Vaši pozornost si zaslouží dřevěné skulptury, repliky zvířat a další sochy a objekty. Vytvořili je studenti uměleckých škol a mladí sochaři. Díky této galerii umění pod širým nebem můžete bez omezení obdivovat například smečku sedmi vlků, hlemýždě, slimáka, píďalku, tuleně, žábu. Krásné jsou i přesýpací hodiny. Nechybí dále třeba obrovský pták kondor, kamenný kentaur, lavičky, postava vodníka nebo třeba seskupení poněkud neobvyklých hub. Určitě vás potěší jezírko s pohádkovým dřevěným mostkem. Děti si rády hrají na dětském hřišti, procházejí lesním bludištěm, šplhají na šplhadle a nechybí jim tu ani kolotoč. 

Můžete vylézt na fragment hradu

V lesoparku nedávno vyrostl fragment zbořeniště hradu o rozměrech 8 krát 8 m. K místu se váže pověst. Údajně tu stál hrad, ve kterém žila slepá hraběnka. Zrak se jí vyléčil, jakmile zahlédla sv. Vojtěcha, který se se svou družinou zastavil na protějším kopci a zažehl oheň.  Stavba není zastřešena, stěny vznikly z lomového kamene a součástí se staly herní prvky pro děti – skluzavka a lanová síť.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Jídlo a pití si vezměte do lesoparku s sebou. Můžete si odpočinout a občerstvit se na lavičkách, kterých je tu dostatek. Přímo ve městě, na náměstí Mezi Šenky, jsou pak možnosti občerstvení -Pizzerie staek Grunt, Restaurace Záložna nebo Mňam Bistro.

Vlakem do lesoparku

Železniční stanice Slavičín je vzdálena 4 km od lesoparku. Trasa na mapě

Parkování a přístupnost

Oficiální parkoviště u lesoparku není. Nejblíže se dá zaparkovat na parkovišti Misárkova nedaleko nemocnice ve Slavičíně. Lesopark je přístupný ve Slavičíně z ulice K Parku. Z parkoviště Misárkova se do této ulice dostanete  ulicí Komenského přes náměstí Mezi Šenky a doprava. Vzdálenost k umělé zřícenině v Pivečkově lesoparku je z parkoviště pouze 1 km. Zhruba v polovině cesty uvidíte po pravé straně rybníček. Trasa kopíruje Naučnou stezku Luhačovským Zálesím.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Ve Slavičíně je muzeum, připomene bitvu
Ve Slavičíně můžete zavítat do muzea. Připomenete si významnou leteckou bitvou. Ta se odehrála 29. srpna roku 1944 před koncem války právě ve vzdušném prostoru Slavičína a jeho blízkého okolí. Ve vitrinách uvidíte součástky a zbraně z amerických a německých letounů. Vystaven je zde dokonce i originál motoru z německého letounu, přímého aktéra tohoto souboje. Určitě vás v muzeu upoutá i další významná expozice muzea, která prezentuje archeologické nálezy ze Slavičínska a okolí.
  

Základní údaje

Kontaktní údaje

Slavičín
737 751 874
577 342 251
kultura@mesto-slavicin.cz
mesto-slavicin.cz

Štítky

  • Zábavné
  • Dětská hřiště
  • romantické cestování
  • Výlety
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • se psem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.