Pirátské hřiště

Kojetín, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Technis Kojetín

U rybníka Na hrázi v Kojetíně mezi Vyškovem a Kroměříží si vaše děti mohou užít aspoň na chvíli pirátský život. Je zde totiž umístěno pirátské hřiště s multifunkční, na několik dílů rozporcovanou pirátskou lodí.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. března 2021

Pirátské hřiště tvoří loď

V městečku Kojetín u rybníka Na Hrázi a Mlýnského náhonu si mohou vaše děti zahrát na piráty. Námořnické hřiště objevíte v těsném sousedství vodní plochy. Nestojí zde dlouho. Od roku 2018 se však velmi rychle stalo oblíbenou zastávkou turistů. Bude vám připomínat ztroskotanou pirátskou loď na písečné pláži u oceánu. Jeho vlny evokuje vodní plocha přilehlého rybníka. Loď je rozdělena do tří tematických částí. Budete se orientovat podle věku a fyzických schopností a zájmu svých dětí. Malým dětem je určena přední část lodi.

Protáhnete si tělo

V okolí lodi je na hřišti řada souvisejících prvků na protažení těla. Pobaví vás například šplhání do lodního koše, umístěného na stromě. Na palubu lodi se dostanete s pomocí žebříků, vede odtud dolů skluzavka. Z paluby lodi, kde objevíte i pravé kormidlo, k majáku vede lanová lávka, kde musíte dobře držet balanc, aby vás nemusela zachytit bezpečnostní síť.

Dominantou je maják

V lodi najdete lanové žebříky, lávky, balanční špalky, překážky. Hlavní dominantu celé pirátské atrakce tvoří červenobílý maják. Jeho vnitřek vyplňuje lanová síť. Ta slouží k výstupu nahoru na vyhlídku. Maják je spojený lávkou se zadní částí lodi a je přístupný také přízemními otvory v úrovni terénu. Na vrcholu majáku, vysokém 7,6 metru, je vyhlídka. Adrenalinovým zpestřením pro vaše děti určitě bude jízda z majáku dolů tobogánem. Na celou pirátskou loď můžete u rybníka vstupovat volně, je přístupná celoročně a není ani oplocená.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Restauraci Na Hrázi u Tondy. Najdete ji snadno, protože se nachází kousek od Pirátského hřiště. Dostanete se k ní, když z ulice Závodí zahnete s Mlýnským náhonem. Restaurace má letní zahrádku a k dispozici další dětské hřiště. Vaše děti zde potěší i malinký zookoutek.

Vlakem na Pirátské hřiště

Vlaková stanice Kojetín je vzdálena 1,6 km od hřiště. Trasa na mapě

Kde zaparkovat a přístupnost

Parkovat je možné na nedalekém prostranství u Restaurace Na Hrázi. Od zaparkovaného auta půjdete k rybníku zhruba 50 metrů až na Pirátské hřiště.

Poloha na mapě

Kam v létě za relaxem a zábavou

Kojetínské koupaliště
Hned vedle Pirátského hřiště se můžete osvěžit na kojetínském městském koupališti. Kromě velkého bazénu nabídne i dva dětské bazény a mlžítko. Bonusem je minigolf, tobogány, skluzavka kamikadze a trampolíny. Sportovní zónu definují čtyři hřiště. Kromě toho tu můžete využít i služeb beach baru a občerstvení.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kojetín I-Město
Kojetín
581 277 403

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Dětská hřiště
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Zabávní parky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.