Naučná stezka Beskydské nebe

Trojanovice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.4/10
Autor fotky: beskydskenebe.cz

Jestli máte rádi chůzi mezi stromy a krajinu Beskyd, můžete si zajet do Trojanovic nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Tam si projdete naučnou stezku Beskydské nebe, dlouhou 3,2 km.

Autor článku: Petr Kouba, 7. října 2020

Na stezku půjdete po schodech skokanů s lvíčkem Fitty

Naučná stezka Beskydské nebe je okružní a čeká vás na ní 8 informačních panelů. Od skokanských můstků ve Skokanském areálu Jiřího Rašky vystoupáte na Horečky po 428 schodech. Po cestě vás pobaví lvíček Fitty. Prostřednictvím obrázků na zábradlí schodů zadá kvízové otázky. Týkají se beskydské přírody a oblasti skokanského sportu. Vyplníte je a nahoře se dozvíte, jak jste si vedli. Můžete se vyfotit na stupních vítězů. Pak už se vydáte na samotnou stezku.

foto: beskydskenebe.cz

Vzdušný chodníček 16 m nad zemí

Jako první vás na stezce čeká její nejatraktivnější bod, kterým je 85 m dlouhý vzdušný chodníček nad roklí potoka Vlčák. Budete se pohybovat 16 m vysoko nad zemí. Objevíte tu expozici Život v korunách stromů. Součástí této procházky je prohlídka šesti panelů. Všechny jsou věnované ptákům. Uvidíte ptačí hodiny, zjistíte, kde ptáci vstávají, jak bydlí. Děti si mohou zkusit ťukat do stromu jako datel nebo se vydovádět v orlím hnízdě.

foto: beskydskenebe.cz

V amfiteátru poznáte dravce

Z lávky sejdete u zastřešeného amfiteátru. Právě podle expozice dravých ptáků, jejichž siluety jsou ve střeše přírodního divadla zavěšené, má stezka název Beskydské nebe. Seznámíte se s dravci jako jsou orel skalní, poštolka obecná, káně lesní a další. Prohlédnete si amfiteátr, ve kterém se pořádají různé akce.

foto: beskydskenebe.cz

Tipy na ubytování

U zvoničky Strážkyně Beskyd půjdete bosi

Od amfiteátru půjdete po stezce dále ke zvoničce Strážkyně Beskyd. Tam se projdete bez ponožek nášlapnou stezkou. Poznáte, jaké to je jít bos po šiškách stromů, kůře a kamíncích. Od bosonohého chodníčku pak půjdete dále už opět obuti po stezce. Postupně projdete kolem naučných cedulí, které vás seznámí s historií a osobnostmi Frenštátu pod Radhoštěm.

Jak zabavit děti

Valašská hospoda U Janíka na stezce vás nejen zasytí, ale i rozptýlí vaše děti. Je u ní totiž dětské hřiště se zábavnými prvky. Mají tu i dřevěný kolotoč.

Občerstvení

Cestou po stezce narazíte například na Lesní bufet Šopa, hned vedle něj je Restaurace Rekovice. Po cestě dojdete také k Mařenčině studánce. Před cílem je k dispozici Valašská hospoda U Janíka na Horečkách.

Vlakem na stezku

Vlaková stanice ve Frenštátě se nachází necelý kilometr od stezky. Trasa z nádraží ke stezce.

Parkování a přístupnost

Parkovat můžete na rozlehlém parkovišti Pod Můstky ve Frenštátu pod Radhoštěm. Z parkoviště půjdete do Skokanského areálu Jiřího Rašky. Stezka není zpoplatněna.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Prohlédněte si areál slavného skokana Rašky
Ve Frenštátu pod Radhoštěm si můžete zavzpomínat na slavné doby českých skokanů. Prohlédněte si skokanské můstky v areálu Jiřího Rašky. Jsou čtyři – K 95, K 45, K 20 a K9. Postaveny byly po roce 1968 po Raškově triumfu na olympijských hrách v Grenoblu. Nyní se zde nachází tréninkové centrum českých skokanů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.4/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.