Pivovar u Hušků

Běleč nad Orlicí, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pivovar a restauraci u Hušků můžete navštívit ve východních Čechách v Bělči nad Orlicí nedaleko Hradce Králové. Toto cyklisty velmi oblíbené místo najdete ho snadno. Stojí přímo na návsi.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. ledna 2022

Pivo nese název Car

Hostinec už v roce 1911 provozovala rodina obchodníka s koňmi. Měl přezdívku Car. Proto jedno z piv, která se v Pivovaru u Hušků vaří, převzalo toto jméno. Pivovar se prezentuje nefiltrovanými pivy. Ochutnáte světlý domácí ležák Car, domácí speciál tmavou třináctku Carevnu a světlý ležák Včelku.

Posedět můžete v hostinci

Hostinec u Hušků nabízí i staročeskou kuchyni. Pro posezení pod širým nebem slouží letní zahrádka, kde jsou stylové boxy se slunečníky.

Prohlédněte si pivovar

Můžete se objednat na exkurzi. Sládek vám představí varnu a seznámí s postupem vaření. Uvidíte, jak pivo zraje, prohlédnete si sudy a láhve, do kterých se potom zlatý pěnivý mok stáčí.

Tipy na ubytování

Na venkovní zahrádce je hřiště pro děti

Na zahradě pivovaru je koutek s pískovištěm a houpačkou. Naproti hostinci přes ulici je parčík, ve kterém vám poslouží pro zábavu ratolestí dětské hřiště.

Zázemí pro cyklisty

Před hostince je velké množství stojanů na kola. Aby, také ne, hostinec je vyhlášeným místem pro všechny cyklisty.

Kde zaparkovat

Přímo u hostince jsou parkovací místa a stojany pro kola.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Pobavte se na zahradní železnici
Několik desítek metrů od pivovaru je v Bělči soukromá zahradní železnice. Tam se pobaví celá rodina. Síť kolejí je rozprostřena na 220 metrech. Uvidíte několik nádraží, tunely, vagony a lokomotivy.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Běleč nad Orlicí 58
Běleč nad Orlicí 50346
774 422 732
pivovarhusku@pivovarhusku.cz
www.pivovarhusku.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.