Bike Park Karlov

Malá Morávka, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Jeseníkách si v Karlově pod Pradědem můžete užít parádní bikerské tratě různých obtížností. Na jejich starty vás v Bikeparku Karlov, který je součástí Skiarény Karlov, dopraví čtyřsedačková lanovka Karlov Ski Express. V půjčovně na vás čekají kola pro downhill, enduro i elektrokoloběžky.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. března 2023

Modrá a zelená mají lehkou obtížnost

Z tratí si můžete vybírat podle toho, na co se pro sjezd cítíte. Lehkou obtížností se vyznačuje Snake trail. Je dlouhý 2 km, čekají vás malé klopenky, boule a lavice. Začátečníci a děti je mohou přejet, zkušenější jezdci přeskočit. Vyzkoušet lze i lehký zelený dvoukilometrový Buggy track. Je značený zeleně a i když byl určen jako speciální trať pro horské tříkolky, na kole se dá sjet také.

Pod lanovkou po červené

Střední obtížností se vyznačuje červený Express trail, dlouhý 1,5 km. Vede po sjezdovce pod lanovkou. Skoky jsou lavice nebo menší dvojáky. Pro výuku skoků je trať ideální příležitostí.

Zajezdíte si i na těžkých terénech

Těžkou obtížností a černou barvou je označen Downhill trail. Je dlouhý 1 km. Zpočátku technický trail s kořeny a kameny přejde v rychlejší část. Ta začíná dřevěným dropem a končí výskokem z lesa na sjezdovku. Těžký černý terén vás čeká i na Air line trati, která se ještě dolaďuje.

Tipy na ubytování

Občerstvení

U lanovky je Restaurace Pizzerie Praděd.

Kde zaparkovat a přístupnost

Ve Ski Areně je parkoviště. Do Karlova se dostanete i autobusem, který zastavuje přímo u lanovky.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Muzeum Kapličkový vrch
V Malé Morávce objevíte soukromé muzeum Kapličkový vrch. Barokní kaple Nejsvětější Trojice vám nabídne archeologickou expozici. A v Schindlerově stodole je umístěna etnografická část sbírek a zemědělské nářadí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Karlov pod Pradědem 183
Malá Morávka 79336
722 379 642
555 111 111
info@skikarlov.cz
www.skikarlov.cz

Štítky

  • Sportovní
  • pro rodiny s dětmi
  • singletrail
  • Horská kola
  • Adrenalin
  • Downhill
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.