Muzeum hraček Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou, Mladoboleslavsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Středočeské benátecké Muzeum hraček sídlí v budově zdejšího zámku. Rozsáhlá sbírka hraček z let 1860 – 1945 zaujme nejen kluky a holčičky, ale také jejich rodiče a ostatní dospělé návštěvníky, kterým některé z vystavených hraček mohou připomenout vlastní dětství.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Panenky pro holčičky, autíčka a vláčky pro kluky

Holčičky zajímají především panenky a pro ně určené vybavené pokojíčky, kočárky a plyšová zvířátka, kluci mívají oči navrch hlavy při pohledu na sbírku autíček, vláčků a vlaková kolejiště, parní stroje, chodící figurky, funkční točí se Ruské kolo či figurky koníků zapřažené do různých vozů a kočárů. V expozici jsou hračky z celé Evropy, ale také ze Spojených států amerických či z Asie. Unikátem je sbírka japonských panenek, kterou se podařilo získat od tokijského muzea.

foto: Muzeum hraček

Od hraček do interaktivní expozice

Expozice hraček je krásná a zábavná. Aby váš zážitek z návštěvy byl ještě mocnější, vyzkoušejte na zámku zdejší interaktivní program. Můžete si tak na vlastní „kůži“ vyzkoušet jaké to je být písařem či třeba kovářem, můžete si také vyrazit vlastní minci či si zatroubit na skutečný kravský roh. Zejména pro děti je prohlídka muzea hraček spojená s návštěvou interaktivní expozice nezapomenutelným zážitkem. 

foto: Muzeum hraček

Jen krok k zámeckým expozicím

V zámku si můžete prohlédnout také několik zajímavých expozic, které vám představí další pěkné interiéry a seznámí vás s historií regionu, obce a s okolní přírodou. Nahlédnout můžete až do dávné civilizace Keltů a prohlédnout si jejich obydlí i si vyzkoušet jejich oděv i kopí. V zámeckém infocentru můžete zakoupit suvenýry a také turistickou známku č. 425.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Kousek od muzea, na Husově náměstní můžete se zastavit v kavárně La Hlína nebo na burger do Ben's burger. Další možnosti jsou v centru Benátek na Jizerou

Kde zaparkovat

Parkování na Husově náměstí v blízkosti zámku.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V části obce Benátky – Kbel, je známá motokrosová trať, kde se koná řada sportovních podniků. Asi 26 km od Benátek u obce Hrubý Jeseník se můžete rozhlédnout po kraji z výšky rozhledny Romanka. V nedalekých Milovice se rozkládá obří zábavný areál Mirákulum určený dětem všeho věku.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.