Vyhlídková věž Černohorská rašelina

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Krkonoších v Královéhradeckém kraji blízko vrcholu Černé hory nad Janskými Lázněmi objevíte dřevěnou vyhlídkovou věž Černohorskou rašelinu. Navazuje na ni naučná stezka.

Autor článku: Radomír Němeček, 28. prosince 2021

Z vyhlídky budete pozorovat rašelinu

Vyhlídková věž na Černé hoře, 1 km od hotelu Černá bouda ve směru k Václaváku, je vysoká 6 metrů. Z plošiny se rozhlédnete po slati. Černohorské rašeliniště je přes 6 tisíc let staré a rozkládá se v sedle mezi Černou a Světlou horou ve 120 m n. m. Vyskytuje se zde řada vzácných rostlin a živočichů.

Naučná stezka Černohorské rašeliniště

Projděte se zajímavou naučnou stezkou. Půjdete od věže dál po povalových chodnících. Stezka vede vrcholovými partiemi Černohorského hřebenu a je dlouhá 3,4 km. Na šesti informačních panelech se dozvíte o historii lokality, geologii, floře i fauně.

Občerstvení

Po cestě k vyhlídce narazíte na Kiosek u staré lanovky.

Tipy na ubytování

Jak na Černohorské rašeliniště

  • Lanovkou vyjedete na Černou horu. Od horní stanice půjdete k vyhlídkové věži necelé 2 km po žluté turistické značce. U rozcestníku Václavák se napojíte na naučnou stezku Černohorské rašeliniště. K věži dojdete po povalovém chodníku.
  • Na vrchol Černé hory můžete i pěšky. Buď po silnici, vedoucí z Hoffmanových bud, nebo Zvonkovou cestou z parkoviště pod lanovkou.

Kde zaparkovat

Auto můžete zaparkovat v Janských Lázních na centrálním parkovišti pod lanovou dráhou na Černou horu.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.