Koupaliště Vodní nádrž Džbán

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Máte rádi koupání ve volné v přírodě i v Praze? Vodní nádrž Džbán v Praze 6 Vokovicích naplní vaše představy. Po Hostivařské přehradě je druhou největší plochou v hlavním městě, sloužící k rekreaci. Nachází se u rezervace Divoká Šárka.

Autor článku: Radomír Němeček, 28. prosince 2021

Jedna z pláží je oficiálně nudistická

Vodní nádrž v údolí Šáreckého potoka má rozlohu 13 ha a je hluboká až 7,5 metru. Břehy, které navazují na sportovně zábavní park, lemují travnaté pláže. Jedna z nich je nudistická. Pláže mají zázemí jako sprchy, lehátka, půjčovny. Plavání na Džbánu vám zpestří léto v Praze. Dno je štěrkové, vstup do vody pozvolný, takže můžete přijít i s dětmi.  Vstup je zpoplatněn. 

Je zde možný rybolov i jízda na vodních lyžích

Kromě koupání a slunění slouží nádrž i rybolovu. Užijete si vodní sporty, například paddleboard. Hrát lze fotbal, plážový volejbal. Můžete se třeba i projíždět na zapůjčené lodičce.

Jak zabavit děti

V areálu koupaliště je dětské hřiště.

Občerstvení

K přírodnímu koupališti patří občerstvovací stánky.

Parkování a přístupnost

Nejlépe se k nádrži dostanete z ulice Nad Lávkou, kde je kemp Džbán. Hned vedle něj rozlehlé parkoviště (zdarma). Do zastávky MHD Nad Džbánem jezdí tramvaje. Odtud půjdete 11 minut.

Poloha na mapě

Kam na  další výlet

Procházka rezervací Divoká Šárka
Můžete se vydat do Divoké Šárky. Nejhezčí vycházka kopíruje červenou turistickou stezku od konečné tramvaje Divoká Šárka.
 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.