Vrtbovská zahrada

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10

Velkolepou palácovou Vrtbovskou zahradu si můžete prohlédnout v Praze na Malé Straně. Spolu se zahradami na svahu Petřína - Vratislavskou, Lobkowickou a Schönbornskou patří mezi nejkrásnější z barokních zahrad. Zaujme sochařská výzdoba. Nemovitá památka I. stupně je zapsána na Seznam UNESCO.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Famózní sochařská výzdoba

Terasovitá zahrada v italském stylu se sochami a fontánou se vám bude líbit. Byla vybudována začátkem 18. století v režii Františka Maxmiliána Kaňky. Sochařská výzdoba zahrady od tvůrce Matyáše Bernarda Brauna a originální architektonické řešení prostoru vás ohromí. Dvakrát ročně, na jaře a na podzim, bývá zahrada nasvícena. Můžete obdivovat nasvícené Braunovy sochy, fresky V. V. Reinera, ateliér Mikoláše Alše.

Nenechte si ujít večerní prohlídky

Zahrada je nositelkou významného evropského ocenění. Nabízí večerní prohlídky, komorní koncerty. Čekají vás úchvatné pohledy na Prahu. Součástí je Galerie, která zde pořádá výstavy uměleckých děl výtvarných umělců. Objevíte tu i voliéru s ptáky. Se sallou Terenou, která je její zrcadlovou kulisou, ji spojuje hlavní osa zahrady.

Občerstvení

V okolí je řada vyhlášených malostranských restaurací a bister. Například Restaurace U Malého Glena.

Parkování a přístupnost

Parkovací místa najdete v Karmelitské ulici na Malé Straně, odkud se do zahrady pohodlně dostanete. Do stanice Helichova můžete jet tramvají.

Kontakty

Provozovatel

 

Karmelitská 25

118 00 Praha 1 – Malá Strana

Tel.: 272 088 350,

Email:

  1.  

Základní údaje

Kontaktní údaje

Malá Strana
Praha
603 233 912
zahrada@vrtbovska.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Zahrady a parky
  • Procházka
  • Romantické
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.